Miksi näitä lumenauraajia oikein nolottaa?
Voisko syynä olla "ulkoistettu työvoima".
Kiinteistöiden työvoima hoito pula.
Vai mikä mättää?
Nolottaa lumenauraajia.
3
234
Vastaukset
- Anonyymi
Mikä sua nolottaa itseäsi?
- Anonyymi
Neljästä tontista maksettava Kiinteistövero.!
Taitaa olla jälleen nousussa.Ainakin Tehtyjen uusien Saaristoteiden osalta.
Pian tämäkin ilo nähdään,ainakin ,Kiinteistöverottomat saavat ihan ilmaiseen jokamiehen
oikeuksien tuomin käyttöoikeuksiin.Samoin kävi aikaisemmin Sähkölaskujen ja Siirtomaksujen
nousuun kun saivat nämä Perseaukiset mukaan niitäkin laskuja nostattamaan.
Eikö leikkaa?Taajamien teiden sisääntulot auraa omaishoitajat,mitäs nolottamista siinä sitten
on maksajana vaan on Suomea rakentanut palvelumaksuja maksava eläkeläinen.
Takaan että alkaa nolottamaan itseäsikin kun tulet tarpeeksi vanhaksi ja alat näitä kivikovia palteita.pienentämään pihaasi.Toisaalta saatat olla yhteiskunnan elätti koko ikäsi.!
- Anonyymi
Väärin.
Taajamissa aurasjat koukkaavat kiinteistöjen liittymistä, niin että kiinteistö pääsee tielle😍
( Mutta, tietysti ne kiinteistöjen omistajat, jolla on aina naama norsun vitulla, siis öykkäreitä, saavat hoitaa tuon ihan itse.😁
Mutta, kun puhutaan Vaasasta, niin tietäähän tuon, kumpiko toteutuu😂🤣
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,1574950Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut813606SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt352597SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het402253Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä962149Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?282046Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan632043Mitä saa sanoa?
Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja872003Onko olemassa miehiä, jotka haluavat yhteydenpitoa?
Silloin tällöin viestiä, puntarointeja arkielämästä, ikäänkuin pientä viihdettä ilman sen kummallisempaa. Tällaista miet211506Mitä Trump itse pitäisi siitä, jos häntä solvattaisiin
Kuten hän solvasi muita mm. Macronia? Kyllä ei huumori enää kukkisi. White house on nykyään pelkkä vitsi vain, ei mitään1051406