KRP on nyt vienyt uutisten mukaan autollisen materiaalia Porin poliisilta omille tutkijoille.
Murhattu soitteli todisteiden mukaan 3 puhelua Porvoon poliisilaitoksen lankapuhelimeen, joka kuului tietylle Porvoolaiselle poliisille, vaan hetki ennen murhan ajankohtaa.
Pitäkää nyt kaupunkilaiset peukut pystyssä että Porvoon poliisissa nähdän moni itsemurha pian, kun lasten hyväksikäytöt ja pedofiiliringit oksennetaan kunnolla esille mitä poliisissa on aina ollu eniten kaikista.
Kuinka monta Porvoolaista poliisia saa tuomion kun KRP ottaa Anneli Auerin miehen murhan tutkintaan?
18
1198
Vastaukset
- Anonyymi
2 kuuluisi, mut tuskinpa edes yhteen riittää.
- Anonyymi
Olisko aika lopettaa koko tämä rikollisjärjestön toiminta maasta?
Onko ollu ainuttakaan viikkoa tänäkään vuonna, ilman että uutiset on täynnä poliisien tekemiä sairaita rikoksia?- Anonyymi
On ollut useita viikkoja
- Anonyymi
Porvooko murhaa ja mitä?
- Anonyymi
Ei ole tietoja
- Anonyymi
Tuskin edes Keskusrikollispoliisilla löytyy miehiä joilla olisi munia, jotka kaivaisi esille kaikki Porvoon poliisin namusedät. Maassa maan tavalla.
- Anonyymi
Olis aika hyvä asia jos sellanen kokonainen ruotsinlaivallinen täynnä Granholmeja tulis ja tähtäis paremmalla menestyksellä jokaista rikollista poliisia päähän.
- Anonyymi
KRP:ssa on enemmän rikollisia kuin suomalaisissa moottoripyöräkerhoissa yhteensä. Kukaan ei usko että tuo rikollisjärjestö suomessa selvittäisi poliisin rikoksia asianmukaisesti, vaikka päiväkotilapsetkin ymmärtää mikä taho on ollu murhan/murhien takana.
- Anonyymi
KRP:ssa saattaa yhtä hyvin ollut samoja pedaripoliiseja, joita Porvoon poliisiasemalla. Venäjän poliisi olis aika paljon luotettavampi tutkimaan totuutta kaikesta.
- Anonyymi
Taitaa olla aika paljon suurempi joukko namusetäpoliiseja, jotka on noihin rinkeihin liittyny siihen aikaan kun murha piti suorittaa. Vahva veikkaus et krp:n poliiseja ollu mukana hyväksikäyttämässä lapsia, ja todennäköistä monestakin syystä et noihin on kuulu myös oikeuslaitosten tuomareita.
- Anonyymi
Olisi kiva tietää onko koskaan koko suomen historiassa, löytynyt ainuttakaan poliisia joka ei olis poliisina tehny rikoksia. Epäiltävä vahvasti.
- Anonyymi
Ei KRP yhtään mitään tutki, jossa on mukana luultavasti myös namusetäpoliiseja krp:sta.
- Anonyymi
Krp onkin lyhenne Kaikista Rikollisimmat Poliisit. Eikö kukaan oo koskaan ihmetelly, miten ei keskusrikospoliisissa paljastu koskaan yhtään rikoksia, vaikka kaikissa poliisilaitoksissa niitä paljastuu satoja vuodessa?
- Anonyymi
Surullista et maassa on näin säälittävä rikollisjärjestö. Olisi päättäjillä melkoinen urakka laittaa poliiseja vankiloihin. Tuskin riittäisi vankilatilat, jos kerralla kaikki poliisien rikokset käsitellään.
- Anonyymi
Onko porvoossa ketään joka oikeesti luottais poliisin toimintaan? Jos on niin on melko omituista tukea suurta rikollisjärjestöä ja sen sairaita rikoksia.
- Anonyymi
Luulis et olis helpompaa työntää kaikki poliisit vankiloihin, kuin et jokaisen rikoksia erikseen selvittäis. Säästyis näin huomattavia summia valtiolta rahaa.
- Anonyymi
Menis aika oikeudenmukaisesti, kun välillä kansalaiset murhaisi ja tappaisi yhtä paljon ihmisiä, kuin mitä tämä rikollisjärjestö poliisi on suomessa tehnyt vuosien aikana...
- Anonyymi00018
Eihän KRP osaa tutkia edes omia rikoksia, joita keskusrikollispoliisissa tehdään erittäin suuria määriä. Että jokaisessa poliisipiirissä koko maassa, poliisilaitoksilla tehdään jatkuvasti viikoista toisiin rikoksia, mut KRP:llä ei koskaan? Hah, olisi syyttäjillä aika monia poliiseja KRP:stä hoidettavana, jotka menis suoraan elinkautisvangeiksi, jos jokanen asia olis pöydällä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain36612330Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2555387Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom2123918Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille
Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö1962588Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov151972Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi191824Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?
Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina167880Martina Aitolehti
Instagramissa pomppas esille Martinan kumipallot. Ihan säikähin. Ja tää on Martina-ketju!271842No kolahtaako kukaan
Samalla tavalla kuin mä? Harmi kun et uskaltanut kohdata. Ehkä me löydetään jotkut muut jotka voi olla konkreettisempiak74762Rippituoli
Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa59716