LUMO asunnoissa EI toimi lämmitys

Anonyymi-ap

tähän aikaan vuodesta kannattaa kiinnittää erityistä huomiota mistä asunnon vuokraa.
koska lämmitys on yksi asumisen perusedellytys/tarve ÄLKÄÄ LUMOlta vuokratko!
lämmitys ei toimi lainkaan, patterit siis, eivätkä suostu ilman käräjäoikeuden jupakointia mitään korjaamaan.

pasilassa/hki pihamaat myös vilisee rottia, jollain multakasoilla ovat koittaneet tukkia kulkukoloja.

törkykallis vuokra tästä huolimatta.

naapurit/naapurikiinteistöt eivät myöskään maineeltaan/väeltään liene aivan lain oikealla puolen.

6

520

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei hemmetti!!!

    • Anonyymi

      Lumo asunnoissa vakiona aina kylmä, +¨-0 kelillä ei lämmittystä -5 asteessa ei paljon eroa joskus alle -10 ulkolämmössä menoputki jopa haalea mutta paluuputket aina jäätäviä. Ilman lisälämmitystä sähköllä ei selviä, tuuleettamista ei voi edes harkita paitsi helteellä pakko koska ilmanvaihto aivan mitätön. Todella kallista, vanhemmat asunnot kamalassa kunnossa hintaan nähden, monikulttuurisuus pks seudulla 50/50% minimissään josta johtuu piha alueilla jatkuvia "suku, grilli ym. juhlia", auton pesu ja korjaus tilaisuuksia, pihaalueet jatkuvina autoparkkeina, musiikin huudattamista, jätekatokset kaatopaikkoina kaikelle irtaimistolle ilman mitään lajittelua, ylipäätään kaaosta ja turvattomuutta johtuen taloyhtiösääntöjen tietämättömyydestä. Useita ulkomaalaisia asukkaita samaan aikaan vaihtelevasti samoissa huoneistoissa, sukulaisia, työporukka majoitusta ym. joka varmaan johtuu omatoimisista jälleenvuokraajista lisätulojen toivossa. Lumo kerää rahat ja viis veisaa kunhan saa veronmaksajien rahat sosiaalitukien muodossa.

      • Anonyymi

        Yrittävät ajaa kantaväestön muualle asumaan.


    • Anonyymi

      Kannattaa ostaa pikku mökki Kainuusta omalla tontilla. Loppuu kiskurien ukotus.

    • Anonyymi

      Kesällä yli kolmekymmentä lämmintä ja talvella palelee. Älä vuokraa jos olet eläkkeellä!

    • Anonyymi

      Lumon ohjeissa kerrotaan, että tarkista ikkunat, parvikkenovet ja venttiilit ettei varmaan ruumiinlämpö karkaa harakoille.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tiedätkö mihin

      Ominaisuuksiin rakastuin sinussa?
      Ikävä
      74
      4237
    2. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

      Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
      Maailman menoa
      89
      3953
    3. Surullista

      Että menetit sen naisen , tosi surullista ja vielä oman tyhmyyden takia ,ymmärrän että se on masentavaa
      Ikävä
      57
      2468
    4. Muuttunut käytös

      Onko kaivattusi käytös muuttunut? Tiedätkö mistä se johtuu? Haluatko kertoa, mitä tapahtui?
      Ikävä
      66
      2324
    5. Väkeä oli liikkeellä

      Nyt leijutaan pilvissä. Kun eläinpuistossa oli porukkaa 😆😆 Olihan siellä kun ilmaiseksi pääsivät. Eiköhän se juuri sik
      Ähtäri
      41
      2044
    6. Oliko kiihkeä

      ensimmäinen yö?
      Ikävä
      49
      1909
    7. 113
      1872
    8. Kummallista

      Oletteko koskaan ihastuneet ihmiseen, joka ei ulkonäöltään vastaa ollenkaan ihannettanne?
      Sinkut
      55
      1673
    9. Miltä meidän

      Riidat näyttäisi ja mistä niitä voisi tulla?
      Ikävä
      56
      1672
    10. Ikävä Jii.

      Toivotko vielä näkemistä?
      Ikävä
      66
      1572
    Aihe