KB5048652 W 10

Anonyymi-ap

KB5048652: onnistui päivitys eräässä koneessa ja toisessa taas ei?

20

272

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Windows on hankala ja herran hallussa!

      • Anonyymi

        No pyytä se herra eli isäsi apuun jos on hankalaa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        No pyytä se herra eli isäsi apuun jos on hankalaa.

        Kollipersulla taas vaikeaa, onko kauha hukassa!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        No pyytä se herra eli isäsi apuun jos on hankalaa.

        Sitä luulisi, että kun käyttöjärjestelmän asentaa, niin ongelmat ja bugit ilmenisivät vasta jonkin ajan käytön jälkeen. Mutta windowsissa asia on toisin. Asensin nimittäin "kympin" ja ongelmat alkoivat VÄLITTÖMÄSTI! Ensiksi päivitykset eivät asentuneet. Sitten kävin täällä palstalla, ja huomasin, että uusi Edge-selain on tullut ladattavaksi. Sitten yritin asentaa sitä, mutta sekään ei onnistunut! Vaatii nimittäin uusimmat päivitykset, joita tämä surkea käyttöjärjestelmänkuvatus ei edes osaa asentaa!!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        No pyytä se herra eli isäsi apuun jos on hankalaa.

        Windows 11 KB5048685 bugit katkeavat Käynnistä-valikko, Wi-Fi, juuttuu asennukseen ja uudelleenkäynnistykseen...


      • Anonyymi

        Vakoilee!!!! ja W10 ja aina ongelma päällä! Älä leiki niiden windowsien kanssa, ettei tule tuollaisia ongelmia.
        Käytä Linuxia!!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        No pyytä se herra eli isäsi apuun jos on hankalaa.

        Ser-papparaisen päätelmiä!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Sitä luulisi, että kun käyttöjärjestelmän asentaa, niin ongelmat ja bugit ilmenisivät vasta jonkin ajan käytön jälkeen. Mutta windowsissa asia on toisin. Asensin nimittäin "kympin" ja ongelmat alkoivat VÄLITTÖMÄSTI! Ensiksi päivitykset eivät asentuneet. Sitten kävin täällä palstalla, ja huomasin, että uusi Edge-selain on tullut ladattavaksi. Sitten yritin asentaa sitä, mutta sekään ei onnistunut! Vaatii nimittäin uusimmat päivitykset, joita tämä surkea käyttöjärjestelmänkuvatus ei edes osaa asentaa!!

        Microsoft Weeklyn jaksossa tarkastelemme Windows 10:n yllättävää uutta ominaisuutta viimeisimmässä esikatselupäivityksessä, Intel tekee vakavasti päätä raapivia muutoksia GPU-ajureihinsa.


      • Anonyymi

        "Tietoturvan pahin painajainen toteutui" windows ja ukraina!
        Windows, Huomisen bugit jo tänään

        W10 aiheuttamat ultratoimimattomuudet voivat aiheuttaa myös tämän kaltaisia ongelmia ihmisille, kuten esim......†.....pelkää ristiä.....†
        Windows-päivitykset ovat viime aikoina kunnostautuneet toden teolla tietokoneiden jumittamisen suhteen. Valitettavasti jakelussa on taas yksi ”jumipäivitys”.
        w10 on ällötävintä mitä tiedän
        Voi, jumalauta tuota Microsoft-NSA-paskaa, johon vielä ihmiset maksaa itsensä kipeiksi. Tulen hulluksi tämän saatanan vakoilutavaritsan kanssa. Joka kirjain hidastelee juuri nytkin, koska se tallentuu hiivatin moneen väärään paikkaan, saatana.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Windows 11 KB5048685 bugit katkeavat Käynnistä-valikko, Wi-Fi, juuttuu asennukseen ja uudelleenkäynnistykseen...

        Wlan kun katkee kesken asennusksen, Winku kaatuu ja tuhoutuu!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        No pyytä se herra eli isäsi apuun jos on hankalaa.

        Aivan Paska Windows se on!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        No pyytä se herra eli isäsi apuun jos on hankalaa.

        TäysPaska® 💩

        Vintous-riivaaja on jo käsite näillä palstoilla. Senhän voi jokainen todeta jo muutamalla rivillä eri tietotekniikkapalstoilla.


    • Anonyymi

      Kirjoittaessani yhtä paljon kuin Neowinilla, mietin joskus, voisinko katsoa taaksepäin aikaisempia artikkeleitani ja sanoa "Muistan kirjoittaneeni tämän." Totuus on, etten aina muista kaikkea, mistä kirjoitan, tiedän, koska olen katsonut taaksepäin ja sanonut "en muista kirjoittaneeni tätä" useita kertoja.

      Muistan kuitenkin kirjoittaneeni artikkelin, joka koski Canalysin viime vuoden raporttia, jonka mukaan 240 miljoonaa tietokonetta päätyisi kaatopaikoille , koska Microsoft lopetti Windows 10 -tuen ilman mahdollisuutta päivittää Windows 11:een laitteistorajoitusten vuoksi.

      Tässä pääkirjoituksessa väitän, että Microsoftin suunniteltu vanheneminen jatkaa ympäristöhaittoja. Katselen myös Linux-jakeluja joita voit asentaa Microsoftin hylkäämiin tietokoneisiin, minulla on jopa hyvä ehdotus, jos sinulla on hidas ja hidas tietokone - se voidaan saada tuntumaan uudelta!

      Suunnittelemalla vanhoja tietokoneitamme uudelleen emme voi vain säästää rahaa, vaan myös vähentää kaatopaikkajätettä, estää veden saastumista ja vähentää jätehuoltotyöntekijöiden terveysriskejä myrkyllisille altistumisriskin pienenemisen ansiosta.

      Vaihtoehtoja Windowsille
      Pääasiallinen ratkaisu tämän Microsoftin aiheuttaman ympäristön sotkun välttämiseksi on Linuxin asentaminen näihin tietokoneisiin. Niille, jotka eivät tiedä, Linuxia käytetään kattoterminä viittaamaan lukemattomiin Linux-ydintä käyttäviin jakeluihin. Näitä käyttöjärjestelmiä on useita yhdistelmiä, joten jokaiselle löytyy jotakin, ja mikä parasta, ne eivät suurimmaksi osaksi maksa mitään.

      Useimmille ihmisille Linux toimii täydellisenä Windowsin korvaajana. Jotkin sovellukset eivät todellakaan ole saatavilla Linuxissa, mutta tarjolla on runsaasti ilmaisia ​​korvaavia sovelluksia, joista voit lukea täältä . Noin vuosikymmen sitten oli myös totta, että Linux oli ihastunut pelaajille, mutta Steamin pyrkimysten tuoda pelejä Linuxiin näin ei enää ole.

      Mainitsin, että Linux-jakeluja on monia muotoja ja kokoja. Erilaiset Linuxin työpöytäympäristöt ovat eri painoisia. Jos esimerkiksi haluat näyttävän työpöydän kaikilla uusimmilla ominaisuuksilla, voit valita GNOMEn, KDE:n tai Cinnamonin, jotka käyttävät enemmän laskentatehoa. Sillä välin, jos tietokoneesi on hieman hidas, LXQt:tä käyttävä järjestelmä saa järjestelmän räjähtämään nopeasti uhraamalla muutamat kellot ja pillit.
      Pääasiallinen Linux-jakelu, johon useimmat entiset Windows-käyttäjät osoitan, on Linux Mint, yksinkertaisesti sen vuoksi, että sen ulkoasu on samanlainen kuin Windows 10, se muuttuu tuskin päivitysten välillä ja on helppokäyttöinen. Jos olet viime vuosikymmenen aikana ärsyyntynyt Microsoftiin siitä, että se on ajanut päivityksiä ilman lupaasi, pidät siitä, että päivitykset asennetaan Linux Mintiin vain sinun nimenomaisella luvallasi.

      Linux Mintin uusin versio on versio 22 . Sitä tuetaan huhtikuuhun 2029 asti, joten kun olet asentanut sen, sinulla on vielä vähintään 5 vuotta aikaa käyttää tietokonettasi. Tämän ajan jälkeenkin on hyvä mahdollisuus, että Mint tai jokin muu Linux-jakelu tukee tietokonettasi.

      Linux Mintillä on valtava yhteisö verkossa, joten jos kohtaat ongelmia, voit kysyä yhteisöltä Redditin tai Linux Mint -foorumeilla tai tehdä yksinkertaisesti Google-haun nähdäksesi, onko joku muu jo käsitellyt ongelmaasi.
      Jos Linux Mint ei ole sinua varten ja haluat järjestelmän, joka tekee atomipäivityksiä vähän kuin ChromeOS, niin Fedora Silverblue on myös erinomainen vaihtoehto.

      Vaikka Linux Mint ja Fedora Silverblue toimivat useimmissa nykyaikaisissa tietokoneissa, sinulla on mahdollista, että sinulla on vanha järjestelmä tai uusi järjestelmä, joka on surkeasti alitehoinen, kuten minulla tällä hetkellä. Täydellinen Linux-jakelu tässä tapauksessa on Lubuntu, joka käyttää LXQt-työpöytäympäristöä.

      Se on melko täynnä ominaisuuksia, joita voit odottaa työpöytäympäristöltä, mutta kaipaan kykyä napsauttaa ikkunoita. Lubuntun käytöstä saamasi valtava nopeuden pitäisi kuitenkin korvata LXQt:n muutamat puuttuvat ominaisuudet.

      Osana Ubuntu-perhettä se ylläpitää sen ydinajattelua, että sen pitäisi olla helppokäyttöinen useimpien asioiden kanssa, jotka toimivat heti valmiina ilman, että sitä tarvitsee tehdä. Eräs ero Ubuntun pääversioon on julkaisujakso, jossa LTS-julkaisuja tuetaan vain 3 vuotta verrattuna Ubuntun viiteen vuoteen. Tämä ei kuitenkaan ole liian suuri ongelma.

      • Anonyymi

        Jaahas, Mint sitten koneeseen!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Jaahas, Mint sitten koneeseen!

        Mintillä mennään...


    • Anonyymi

      EU sallii?

      Afganistania hallitseva äärijärjestö Talibanin ylin johtaja kielsi lauantaina ikkunat muun muassa pihamaille ja keittiöihin – ”alueille, joita naiset usein käyttävät”.

    • Anonyymi

      Vaihdoin Linux Minttiin.

    • Anonyymi

      Tilasin Chromebookin, Loppuu toin windowsinsäätäminen.

    • Anonyymi

      Woi Bersseen Berse, Toi Tuhos koneeni!

    • Anonyymi

      Kaataako toi kymipin! Hyi.

    Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko tyytyväinen viime tapaamiseemme?

      Vai toivoitko sen menevän toisella tavalla? Miten?
      Ikävä
      87
      3267
    2. Nyt se sit loppuu

      Et ei enää nähdä ja yhteyttä pidetä.
      Ikävä
      62
      3007
    3. Kuoleman pelko katosi

      Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä
      Hindulaisuus
      433
      2510
    4. Viikonloppu terveiset kaivatulle

      tähän alas ⬇️⬇️⬇️
      Ikävä
      80
      2303
    5. Myötähäpeä kun näkee sut,

      tekisit jotain ittelles. Ihan hyvällä tämä!
      Ikävä
      80
      2293
    6. Jos sitä keittelis teetä

      Ja miettis mitä mies siellä jossain touhuilee... ☕️
      Ikävä
      96
      2056
    7. Toiselle puolikkaalleni

      Sinulla ei taida olla kaikki nyt ihan hyvin? Minua itketti eilen kauheasti, sinunko itkuja itkin? Kyllä kaikki selviää j
      Ikävä
      36
      1893
    8. Huomenta ........

      Huomenta 💗 Tiedän, että tuntuisit hyvälle.
      Ikävä
      12
      1646
    9. Kuhmolainen on selvästi kepun lehti

      Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan
      Kuhmo
      20
      1643
    10. Ei mun tunteet

      ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil
      Ikävä
      30
      1470
    Aihe