Koska ilmapuolustus ampuu siviilikoneet alas.
Norja ja Viro sulkevat venäjän vastaiset rajansa.
Venäjälle ei voi lentää
8
210
Vastaukset
- Anonyymi
Maatakaan pitkin ei pääse.
- Anonyymi
Kannatti katkoa kaapeleita?
- Anonyymi
Azerbaidžanin presidentti Ilham Aliyev sanoi sunnuntaina, että joulupäivänä tapahtuneen Kazakstanin lentoturman konetta ammuttiin Venäjältä, kertoo uutistoimisto Reuters.
Koneen epäillään saaneen osuman Venäjän ilmatorjuntaohjuksesta.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/01add4ee-5c2d-4fcc-8152-1a7a0bb6bb84- Anonyymi
Nyt Aliyev syyttää Venäjää valehtelusta.
– Koneemme ammuttiin alas vahingossa, Aliyev kertoi sunnuntaina lisäten, että kone oli joutunut jonkinlaisen elektronisen häirinnän kohteeksi ja sitä oli ammuttu sen lähestyessä Groznyia.
– Ikävä kyllä viimeisen kolmen päivän aikana olemme kuulleet absurdeja versioita Venäjältä. Olemme todistaneet selkeitä yrityksiä peitellä tapahtumaa, Aliyev lisäsi.
Aliyev kertoi odottavansa Venäjän ottavan vastuun koneen putoamisesta ja rankaisevan koneen vaurioittamisesta vastuussa olevia henkilöitä.
- Anonyymi
Ampuiko jenkit etelä korean koneen alas?
- Anonyymi
Aina luotettavan median mukaan lintuparvi oli syynä korealaisen koneen turmaan. Suomalaisten "huippuasiantuntijoiden" mukaan lintuparvi ei voinut Grosnyssa syy onnettomuuteen, vaan sen täytyi johtua Venäjän toimista. Onko siis Koreassa erilaisia lintuja vai mistä erilainen suhtautuminen johtuu?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Aina luotettavan median mukaan lintuparvi oli syynä korealaisen koneen turmaan. Suomalaisten "huippuasiantuntijoiden" mukaan lintuparvi ei voinut Grosnyssa syy onnettomuuteen, vaan sen täytyi johtua Venäjän toimista. Onko siis Koreassa erilaisia lintuja vai mistä erilainen suhtautuminen johtuu?
Venäjällä ainakin on helkutin kovapäisiä lintuja jotka pystyivät tekemään runkoon reikiä.
Vakavasti ottaen: Korean lentoturman syy ehkä selviää joskus, mutta ryssistä tiedetään, että ampuivat ilmatorjunnalla matkustajakonetta. Ja tapansa mukaan valehtelevat päälle. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Venäjällä ainakin on helkutin kovapäisiä lintuja jotka pystyivät tekemään runkoon reikiä.
Vakavasti ottaen: Korean lentoturman syy ehkä selviää joskus, mutta ryssistä tiedetään, että ampuivat ilmatorjunnalla matkustajakonetta. Ja tapansa mukaan valehtelevat päälle.Nyt myös Korean turmasta on uutisoitu, että linnut eivät olekaan syyllisiä. Mietinkin jo, että kovin isoja ovat linnut olleet kun laskutelineidenkin ulostulon estivät..
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait333203Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso3883Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän
Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 68780Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani3770Mistä tietää, onko hän se oikea?
Siitä, kun sitä ei tarvitse miettiä. Siitä, kun hänen olemassa oleminen ja ajatteleminen saa hymyilemään. Siitä, kun ha60704- 14612
Miten voitkin olla aina niin fiksu
...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä32601Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen
Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es21581- 41570
Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."
Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve3559