KRP on tuulellakäypä organisaatio

Anonyymi-ap

KRP:lle ei kelvannut ottaa Ulvilan surmaa tutkittavakseen 2007, kun Porissa ei ollut osaamista surman tutkinnassa. Nyt 17 vuotta myöhemmin on aika tarjota sitä asiantuntija-apua, jonka antaminen on KRP:n lakisääteinen tehtävä. Mitäköhän uutta KRP kuvittelee saavansa tutkinnasta irti 17 vuoden jälkeen? KRP on antanut surmaajalle 17 vuoden etumatkan.

3

177

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei tutkintaa ollut mitään syytä siirtää, koska tekijä tuomittiin elinkautiseen murhasta Satakunnan käräjäoikeudessa kahdesti. Kerran esitutkinnassa tekijä jopa myönsi syyllisyytensä. Viimeinen Vaasan hovioikeuden vapauttava päätös syntyi äänin 2 - 1.

    • Anonyymi

      Kaikki tutkijat mukana tässä tapossa. Suomessa luotetaan liikaa poliisiin ja tutkijoihin

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      291
      11073
    2. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      25
      3150
    3. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      78
      3023
    4. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      94
      2721
    5. 89
      2591
    6. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      154
      2291
    7. Savonlinnan murhapolttaja romani

      Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
      Maailman menoa
      270
      2186
    8. Ei me taideta

      Pystyä kokonaan olemaan erossa.
      Ikävä
      45
      1471
    9. Kun aika on oikea niin

      Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �
      Ikävä
      13
      1435
    10. Muutama vuosi sitten oli pulaa hoitohenkilökunnasta

      Nyt heitä sanotaan irti. Tarve ei ole hävinnyt mihinkään, ei myöskään raha jolla ihmisten työnteosta maksettiin; raha va
      Maailman menoa
      135
      1350
    Aihe