Meneekö ihan protokollan mukaan?

Anonyymi-ap

Tällä hetkellä ihmisten on mahdollista uskoa että marraskuun puolella alkanut droonilennätys on kiinan, iranin, venäjän touhuja tai us armeijan salaharjoitus. Olen lukenut että piakkoin alettaisiin lennättämään nykyistä suurempia drooneja tai aluksia. Sellainen muutos siirtäisi uskottavien selitysten karsinaa lähemmäksi ET selitystä.

Milloinkahan us viranomaiset alkavat käyttämään UAP termiä selityksissään, sitä lyhennystähän on vältetty kuin ruttoa. Ehkä vasta sen jälkeen kun kansalaiset ja media ovat ymmärtäneet että ET se siellä lentelee.

ET kontaktiprotokollaan varmasti kuuluu periaate että ensimmäiset kontaktit otetaan planeetan hallintojärjestelmien kautta ja toimet sovitaan yhdessä. Droonilennätykset tapahtuvat kuitenkin ikäänkuin us hallinto olisi ohitettu ja ET lähestyisi suoraan kansalaisia.

11

378

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      ET ottaa meihin yhteyttä väärin tunnistettujen lentokonevideoiden kautta.

    • "Milloinkahan us viranomaiset alkavat käyttämään UAP termiä selityksissään, sitä lyhennystähän on vältetty kuin ruttoa"

      Siitäkin on sitten vielä yksi pykälä matkaa takaisin UFO -termiin. UAP keksittiin lieventämään UFO -termin merkitystä, kattamaan myös luonnolliset tunnetut ilmiöt.

      Nythän elämme tätä kolmannen asteen yhteyttä "droneihin", jotka kansa mieltää sähköpropelleilla päriseviksi lennokeiksi.

      Oli nämä nyt sitten mitä oli, niin jokin tarkoitus niillä on. Oli ne sitten savolaisten, turkulaisten tai marsilaisten lentokalustoa. Turkuhan perustettiin koska muuten hullut turkulaiset olisi levinneet koko Suomeen.

    • Anonyymi

      Tarkoitus on hämätä ihmiset uskomaan, että siellä lentää vain ihmisten valmistamia droneja. Siis sellaisia propelleja pyörittäviä muovihäristimiä. Moniko on miettinyt, kuinka kauan nämä ihmisten tekemät dronet pysyvät akuillaan ilmassa? 20-30 min maksimissaan? Entä nämä nyt huomion kohteena olevat ET-dronet? Ne leijuvat taivaalla tuntikausia, eikä niistä kuulu tuota propellien tyypillistä surinasuhinaa lainkaan. Paitsi tietysti niistä viranomaisten omista laitteista, joita he lennättävät hämäyksen vuoksi. Samoin ET-dronet lentävät kilometrien korkeuksissa. Ihmisten tekemät voivat yltää kyllä tuollaiseen korkeuteen, mutta akku rajoittaa lennon vain pystysuoraan nousuun ja nopeaan laskuun tuollaisesta korkeudesta. Ei vaakalentoa tuntien ajan paikkakunnalta toiselle.
      Kaivakaa lisää tietoa täältä useista aiheista, joista media ei kerro mitään:
      https://farsight.org/ Ilmaisella kokeilujaksolla pääsee katsomaan koko kirjastoa:
      https://www.farsightprime.com/
      ET:t ilmoittivat jatkavansa näitä näytöksiä kesään 2025 asti. Ja käytettävien laitteiden koot kasvavat niin, että lopuksi viranomaisten on pakko luopua peittelystään.

      • Anonyymi

        Minä laitoin tuonne Courtney Brownin farsight.org sivulle hakusanoiksi 'Hale-Bopp' ja '1997' saamatta mitään tietoa. Onneksi se näyttää tuo media tietävän kuitenkin asiasta jotain, mitä Farsight ei halua sinun tietävän.
        https://time.com/archive/6730620/the-man-who-spread-the-myth/

        Kiva kuulla Brownin selvittäneen ET:n aikovan jatkaa matkustajakoneilla kommunikoimista, maltamme tuskin odottaa.


      • Anonyymi

        Nuo erikoisemmat ”droonit” ovat todellakin hologrammimaisia valopalloja, jotka eivät näy tutkassa eivätkä lähetä infrapunasäteilyä.


    • Anonyymi

      Haim Eshed, joka johti Israelin avaruusturvallisuusohjelmia 30 vuotta, sanoi vuoden 2020 loppupuolella että muukalaisia ​​on olemassa, että Israel ja Yhdysvallat ovat olleet pitkään yhteydessä heihin ja että Donald Trump aikoi julkistaa asian, mutta Galaktisen Federaation ET olennot kertoivat että ihmiskunta ei ollut vielä valmis avoimeen julkiseen kontaktiin.

      Droonilennätys antaisi aihetta ihmetellä että mikä asiassa nyt on muuttunut ja olemmeko me sitten nyt valmiita kohtaamaan avaruuden hemmot?

    • Anonyymi

      Tämä vahvistaa pari viikkoa sitten alkaneen huhun:
      https://t.me/Forbidden_History_tg/912
      Tehkää testi Googlen ja muiden hakukoneiden kesken. Duckduckgo on paras. wokepidia on täysin cia:n hallussa.
      Näyttävät etsivän sitä kadoksissa olevaa ydinmateriaalia, josta osa on Ukrainasta vuodelta 2014 ja loput Jenkkien omista varastoista hävinnyttä.
      Epäilevät, että sitä voidaan upottaa isojen kaupunkien juomavesivarastoihin, jotta mitään äkillistä joukkotuhoa ei sattuisi. Riittää kun porukka kuolee pikku hiljaa syöpiin miljoonakaupungeissa.

      • Anonyymi

        Minä taas epäilen, että teillä on Pietarin toimistossa ihan liikaa aikaa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Minä taas epäilen, että teillä on Pietarin toimistossa ihan liikaa aikaa.

        Uskovainen skepo siis pitää venäläistä salaliittoa kaikkein todennäköisimpänä? Luulenpa että he olisivat jo valloittaneet maailman, jos heillä olisi ylivertaista tekniikkaa käytössään.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Uskovainen skepo siis pitää venäläistä salaliittoa kaikkein todennäköisimpänä? Luulenpa että he olisivat jo valloittaneet maailman, jos heillä olisi ylivertaista tekniikkaa käytössään.

        Ehkä sinun pitää liittyä erikoisoperaatioon niin pääset sitä uraania sitten pelastamaan.


    • Anonyymi

      Avaruudessa on elämää ja paljon.
      Ihmisten on aika hyväksyä se ennemmin tai myöhemmin.
      Me OLEMME myös avaruusolioita. Olemme maa planeetan asukkeja
      Olemme vain yksi kehittynyt (kehityksen alussa oleva toki) oleva rotu.
      Avaruus on ensinnäkin laajenevaa sorttia ja siitä on hyvä lähteä liikkeelle.
      Se mitä USAssa tapahtuu on monenlaisia asioita NIIN MANMADE kuin ETMADE.
      Minä en ala asiasta vänkäämään ihmisten kanssa ketkä eivät tätä asiaa tajua.
      Olen itsekkin tullut vasta tänä vuonna korkeampaan tietoisuuteen. Ja joutunut hyväksymään asioita mitä ennen pidin utopistisena. Olin pitkään yli 20v täysi skeptikko. Siis tiesin kyllä että ei olla ainoita. Mutta että olisi älykkäämpää, sitä en tiennyt. Nykyään olen varma siitä. Enkä osaa sitä selvittää mitenkään järkevästi muutakuin sanomalla että koen ja tunnen sen. Ja olen varma että (ihmiset aikoinaan) kokivat myös jotain uskomatonta ,siitä tuli erillaiset jumal väitteet sun muut koska nähtiin jotain mitä ei täysin ymmärretty.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      270
      2795
    2. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      19
      2217
    3. Israel euroviisujen 2.

      Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
      Uskonnot ja uskomukset
      341
      1955
    4. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      105
      1659
    5. Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?

      Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois
      Maailman menoa
      100
      1615
    6. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      209
      1327
    7. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      64
      1268
    8. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      68
      1233
    9. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      55
      1149
    10. Rakas nainen ymmärsin

      Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl
      Ikävä
      75
      1093
    Aihe