työvoimatoimisto laittais ketään muualle vielä asumaan niin ei laita tai niiden pitäs maksaa se. Työttömyys korvaus ei lainoja myönnä kellekään. Hulluilla halvat huvit.
Oikeastiko joku kuvittelee
5
234
Vastaukset
- Anonyymi
ei laita ei
- Anonyymi
STT
3:18
Perusterveydenhuollon kiireettömään hoitoon pääsyn enimmäisajat pitenevät vuodenvaihteessa. Perusterveydenhuollon avosairaanhoidossa hoitotakuu on jatkossa kolme kuukautta ja suun terveydenhuollossa kuusi kuukautta, muistuttaa sosiaali- ja terveysministeriö.
Myös lääkärien ja hammaslääkärien sekä erikoishammaslääkärien jatkokäyntien toteutumisen enimmäisajat pitenevät.
Muutokset eivät koske alle 23-vuotiaita.
Aiemmin kiireettömään hoitoon on täytynyt päästä perusterveydenhuollossa viimeistään 14 vuorokaudessa. Suun terveydenhuollossa hoitotakuu on ollut neljä kuukautta.
Muutos on osa Petteri Orpo (kok) hallituksen päättämiä säästötoimia.- Anonyymi
Hyvä muutos tuo.
- Anonyymi
Työnvälitystoimiston virkailijat pitäisi irtisanoa ja laittaa hakemaan työtä itselleen. He ovat ammattilaisia ja työllistyvät nopeasti. Työnvälitystoimistoon voitaisiin ottaa uusia työntekijöitä ja kun nämä olisivat oppineet työnsä, irtisanominen ja työnhakuun. Näin saataisiin ryhtiä ja tuloksia työnhakuun.
- Anonyymi
näin on oikeisiin töihin
- Anonyymi
Kyllä laittoivat! Paitsi että pelkästään vuokra halvempi,, mutta vesi ja sähkö/ Sähkö lämmitys vie 3 kertaa enemmän kuin vanha asunto.
Ovat niin nolona etteivät sano tästä enää sanaakaan!
Maksoivat muuttoauton jne. Nyt kulut kolminkertaiset!
JÄRJENKÄYTTÖ SALLITTU.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Minja Koskela: Ei se väärin ole jos ei halua tehdä töitä
kyllä tukien varassa saa elää vaikka koko ikänsä. Tää on tätä äärivasemmistolaista ajattelua.1505756Kysymyksiä paIstavasemmistoIaisiIIe
Mistä johtuu teidän kroonisesti negatiivinen, synkkä, katkera ja kateellinen mentaliteetti? Milloin olette viimeksi aido843263Ähtärin eläinpuisto oy ja Hotelli Mesikämmen oy hakeutuvat konkurssiin
Ähtärin eläinpuisto oy ja Hotelli Mesikämmen oy hakeutuvat konkurssiin, Ähtärin eläinpuisto tiedottaa. Yritykset ovat t951769- 1241180
- 151114
- 561017
Jäänmurtajan kauppa oli kuin olikin SANNA MARININ ansiota
"Lähteiden mukaan Trump käytännössä päätti asiasta 2. lokakuuta 2019, jolloin Washingtonissa juhlistettiin Yhdysvaltain78983- 55964
Olet edelleen uskomaton
Halusin vain kertoa, että olet edelleen mielessäni pysyvästi. Anteeksi, etten saa ajatuksia irti sinusta. Olet... niin p27865Rekkautumispakko olisi hyvä...
Kirjoittajat saisivat kasvot ihan eri tavalla. Mitä olet mieltä moisesta?158844