eli paljon on kehuttu tota kyseistä mallia, mut onko joku löytäny siitä jotain konkreettista vikaa?? aattelin hakea kyseisen puhelimen huomenna, ellei nyt mitään yllättävää satu kuulumaan!!! eli jos joku nyt tietää jotain, niin vastatkaa ihmeessä, ja mieluiten mahdollisimman nopeasti!!! kiitos jo etukäteen...
VIKOJA K750i:SSÄ?
pohtija
41110
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Ostin puhelimen viime viikolla eikä ainakaan mulla ole tullut vikoja. Puhelin on toiminut hyvin, myös päivityksen jälkeen. Lisää kokemuksia voit lukea tuolta:
www.matkapuhelininfo.com
SE k750i on nyt ollut käytössä muutaman viikon. Se tilttaa täydellisesti noin 1,5 viikon välein (kellonaika jämähtää ruutuun, joten tilttausajan näkee hyvin) ja alkaa toimia vasta, kun akun ottaa irti.
Puhelimen päälläoloajalla ei ole merkitystä. Viimeksi puhelin kaatui muutaman tunnin päästä siitä, kun laitoin sen päälle ja joskus se voi olla päällä viikon eikä mitään käy.
Ohjelmistopäivityksiä on ilmeisesti saatavilla? Pitääpä hakea ne seuraavaksi. Muuten olen kyllä kännystä tykännyt, tuo kaatuilu vain harmittaa!
Ai niin, joskus se jämähtää pienentämään kuvaa, kun yritän lähettää ottamani kuvan MMS:nä. Silloin puhelin vain junnaa paikallaan, mutta ei kaadu. Tämä tapahtuu kuitenkin hyvin hyvin harvoin, tähän mennessä ehkä noin 5-6 kertaa ja MMS:iä on kuitenkin tullut lähetettyä aika monta.
Kännykkä ollut pariviikkoa kovassa käytössä, eli paljo räplätty. Puhelin on paras mitä mulla on ikinä ollut. Kamera ja mp3 soitin on hyviä.
http://www.mikrobitti.fi/nettijatkot/2005/07/kannykat/
ja
http://www.mikrobitti.fi/nettijatkot/arvosanataulukko/index.asp?Kohde=Monitoimiset luurit
Sieltä löytyy vertailuja
Hyvä on ollut, ohjelmistopäivityksen jälkeen ei kaatuile ja pari käyttöliittymän kielimokaakin on korjattu.