Vuoden vaihde meni runkovedossa

Anonyymi-ap

Koko yö runko vetoja pohjoiseen. Iso kymppipyörä vetäjä alla ja kymppitonni mällii päällä. Vain me vetäjällä runko vetoja tekevät tiedetään, mitä on oikea työ.

8

494

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Siin on O ja U menny sekaisin ajaessa

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Aloituksessa puhutaan kiilakeikasta varmaan.
      Välikeikka ajojärjestelijän järkkäämä

    • Anonyymi

      Saudikeikka pitkälle ja kauas
      Mörkö keikka vaativa,painava,
      Sukkakeikka nopea ja pieni kuorma
      Pintakaasu keikka huonot olosuhteet ja tarkkuutta vaativa
      Pintakeikka,ajetaan vain päivällä
      Torinon keikka..Tornioon terästä hakemaan.

      • Anonyymi

        Siinä on kyllä tosiaan rahtarin osaamat sanat


    • Anonyymi

      Lervolla ainaki on selkeät jäsentelyt kun lykkii puoliveltolla seolla paarissa kesoililla myyjättyttöä ja hyvässä lykyssä ruikkii kolitsit sontaan ja mylvii kokoajan kanja lonksuu keinuvaa tyhjäkäyntiä pihalla ja kumminksi puhisee ja päätteeksi Lervo syää ison lihiksen ilman salaattia kaikilla höysteillä ja lähtee kelkkomaan mällejä.

    • Anonyymi

      KA-lervo lärviölä oli -85 hetken koffin ajussa ktk:n rinkissä. Sekin aju loppui kuin kanan lento, meinaan kuormissa hävikki oli niin hävytön ja asiakkaat soitelleet koffille että kuljettaja liikaa juovuksissa, puhuu liika härskejä, mölyää saatanasti ja haisee paskalle kilometrin päähän. Lerwo sai fudut lennosta, LA-puhelimen välityksellä. Kyrpyän KTK:n baarissa tarinaa kerrottiin vielä vuosienkin päästä että ainoa kuski koko maassa joka saanut potkut suoraan LA-puhelinsoitolla!

    • Anonyymi

      Takajunttilan SEOlla puhuivat jo 80- ja 90-lukujen vaihteessa ja siinä välissä, että sillä kylällä on joka toisessa torpassa samalla silmien välillä ja yhtä pitkällä ajumullin peräpään uralla varustettuja jälkikasvuja, mitä itse Lervolla on. Lervo ei ole myöntänyt isyyttä yhteenkään kyseiseen olentoon, mutta sen tokaisi - eineslihapullan hajuisen suoliesiripun laskiessaan - että äiti hän ei ainakaan ole noille edellä mainituille. Tarkempisilmäiset huomasivat tutun turhapuromaisen virneen taustalta, että Lervolla saattoi olla asian kanssa muutakin tekemistä. Kovin olivat nimittäin koiran paskoiksi kookkaita ne läjät mitä isännät tonteiltaan löysivät 9kk sen jälkeen kun pennut olivat pieraisseet ensimmäiset sävelensä synnärillä. Eikä pelkästään se silmien väli, mutta sama ominaishaju ja ajomullimainen lievä etukenoinen asento mitä huhutulla siementäjällä! On se vaan kertakaikkiaan ja eittämättä eräs ja yksi aikamme hahmoista!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      24
      3409
    2. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      11
      2818
    3. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      28
      2504
    4. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      42
      1917
    5. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      51
      1749
    6. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      14
      1681
    7. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      43
      1564
    8. KL: Mari Hynynen avoimena - Jouni-rakkaan ja Joel-pojan välit ovat nämä!

      Mari Hynynen (ent. Perankoski) on naimisissa Jouni Hynysen kanssa. Marilla on edellisestä liitosta yksi lapsi, Joel Vola
      Suomalaiset julkkikset
      10
      1458
    9. Oletko uhriutuja?

      vaikka itse olet rääkännyt toista ja aiheuttanut ties mitä toiselle.
      Tunteet
      54
      1414
    10. Missikohu edustaa nykyajan monimuotoisuutta

      Puolesta vai vastaan, saako esittää pilkkaavasti jonkun toisen ihmisen syntyperäisiä ominaisuuksia? Kadulla vastaan tule
      Sinkut
      263
      1151
    Aihe