Uusivuosi ja uudet sairaat kieroudet kepulla mielessä ?

Anonyymi-ap

Kepujen järjestämä Maakuntamatkailu onneksi historiaa, montakohan heikko kuntosta potilasta menehtyi pakollisella puolanka-kuusamo-kajaani- oulu kierroksella ? Tutkijalle tutkimuksen aihe.

Keput nyt elviksiä uusine terveysasemineen, piakkoin kepuvanhusten "lasten"tarhana kyseiset tilat kun rahoitus ajetaan alas.

Mitenhän muuttuu kepujen kannatus, kun vääjäämätön kuntienyhdistäminen toteutuu tulevalla vaalikaudella viimmeistään, yrittääköhän keput kääntää kelkkaansa ouluun päin ?

Sitten kaikki rötöskeput syytteeseen on vissiinkin kaikki päätökset lainvoimaisia kymmenen vuotta tapahtuneesta.

12

333

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Keput tulee lisäämään kannatusta seuraavissa kunnallisvaaleissa koska hyvin ovat Puolangan asiathoitaneet. Uskallan löydä asiasta esim tonnin vetoja. Ottaako kukaan haastetta vastaan???? Jätetään rahat Jaakolle Seon kassakaappiin ja vaalien jälkeen valon voittaja eli minä noudan Seolta rahat.

      • Anonyymi

        Jeesus tulee,oletko kepurosvo valmis?


      • Anonyymi

        Kepulainen yrittää taas kusettaa kuulijoita. Ei onnistu. Kassakaappi jota kepulainen tyrkyttää on jo vaalien jälkeen pesänhoitajan hallussa ja täysin tyhjä. Kerropa kepulainen paljoko on tämän hehkuttamasi Jaakon Seon omavaraisuusaste? Ja kerro mitä käsityksesi mukaan omavaraisuus kertoo yrityksen taloudellisesta asemasta sekä miten se ennakoi konkurssia. Yritys on toiminut kymmenen vuotta ja jatkaa edelleen velkarahalla, ilman omaa pääomaa. Kerro samalla mitä ymmärryksesi mukaan tarkoittaa kun samaisen yrityksen liikevoitto on rankingin mukaan "heikko".
        Tässä ei kysytä veikkauksia vaan yllä kerrotulle löytyy talousteoriassa faktiset määritelmät ja raja-arvot. Konkurssikypsälle yhtiölle löytyy myös talousteoriassa raja-arvot, jotka poikkeaa täysin veikkaamisesta. Vai loppuko ymmärrys ja menet Seon juoruporukan puheille, joilla on varmaan Suoman Asiakastietoa paremmat faktiset .... niin luulot ei tiedot.


      • Anonyymi

        Kepulla tonni.....buuuaaaahhh. Ei ole, ellei varastanut joltakin.


    • Anonyymi

      Valitsijayhdistyksen vaaliveturi on kepulainen rosvo. Harri. Ryhtymällä kuntalaisten vastaisiin toimiin ja luottamusaseman väärinkäyttörikoksiin tämä kepurosvo antaa valtavan äänijytkyn valitsijayhdistyksen ehdokkaille.

      Me emme veikkaile, kuten luulosairaat kepulaiset. Sukurut5atut ja hyvin älyltään ja koulutukseltaan vajavaiset tekevät. Me tiedämme. Tieto-taito on valtaa.

      Kuntalaiset luottaa uusiin valitsijayhdistyksen ehdokkaisiin. Heillä ei ole mitään valtakunnallista agendaa. On vain ja ainoastaan yksi agenda. Puolangan kunnan puhdistaminen rikollisorganisaatiosta, joka jo tuhonnut kunnan maineen. Kuntaa pidetään yhtä rikollisena kuin Kittilän kuntaa.

    • Anonyymi

      Kepu se vaan jyrää puolangalla

      • Anonyymi

        Aikansa kutakin.Kepusiat pöljiä,taukkeja,luulevat rehellisen yrittäjän muka lähtevän vääryydellä hankitun ja pestyn rahapeliin vielä mukaan.Bhuahahhaa


      • Anonyymi

        Kepun se vaan toiminnallaan kannustaa äänestämään valitsijayhdistyksen ehdokkaita! Kiitos kepulle jo etukäteen vaalityöstä rikoksettomalle valitsijayhdistykselle.


    • Anonyymi

      Keput on hädissään. Tyrkyttävät nyt kassakaappisopimuksia. Ei kepurikollisten esityksiin rehelliset tartu. Keput on jo varastaneet rahaa kuntalaisilta tavalla jonka kepulit maksaa tavalla taikka koisella.

    • Anonyymi

      Kepurikolliset jyrää käräjäsaliin. Kepuille äänestäjät on ihmisroskaa.

    • Anonyymi

      Teen pormestarille julkisen kysymyksen, kun näitä aloituksia nykyään lukee kaikki toimittajat. Ympäri Suomea.

      Toivoit/vaadit maakunnan päälehdessä KS:a kunnioittavaa kieltä ja keskustelua sosiaalisessa mediassa. Et kuitenkaan itse kunnioita ja arvosta kanssavaltuutettuja Puolangan kunnanvaltuustossa. Nimittelit kuullessani vasemmiston naisvaltuutettua kommariksi ja turhan valittajaksi.

      Kerro nyt mahdollisille äänestäjille, oletatko olevasi puolankalaisten yläpuolella, sillä sinut on valittu äänestäjien mandaatilla. Ei osaamisen perusteella, kuten kaikki muut Kainuun kunnanjohtajat.

      Eli kerro äänestäjille ja KS:n lukijoille, miksi et ole kunnioittanut kanssavaltuutettuja jo toista vaalikautta?

      Alla viiteaineisto.
      https://www.kainuunsanomat.fi/artikkeli/kunnanjohtajien-toive-toisten-kunnioittamista-ja-rakentavaa-keskustelua

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      77
      4632
    2. Olisin ottanut sinusta akan itselleni

      Mutta olitkin aika itsepäinen ja hankala luonne.
      Ikävä
      180
      1927
    3. Ei sua pysty unohtamaan

      Ei vaan yksinkertaisesti pysty
      Ikävä
      124
      1620
    4. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      125
      1154
    5. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      16
      1101
    6. Hei, huomenta komistus

      Yllättääkö, että olet heti mielessä. Mukavaa päivää upea ❤️
      Ikävä
      35
      1046
    7. Sunnuntain terveiset kaivatulle

      Mitä ajattelet hänestä tänään? Mitä haluaisit sanoa hänelle?
      Ikävä
      78
      943
    8. Miks et tahtonut

      Enää nähdä? Haluaisin ymmärtää
      Ikävä
      52
      916
    9. Hyvää huomenta!

      Mietin miten suhtaudut minuun, jos kerron tunteista. Voinko enää sen jälkeen olla samassa paikassa kanssasi, jos koet as
      Ikävä
      78
      882
    10. Mulla on tarkat korvat

      Kuulin sun äänen ihan selvästi.
      Ikävä
      4
      848
    Aihe