Toimiiko Nikia 5210 vuonna 2025 jos hankkii siihen sopivan SIM-kortin?
- Akkuja näkyy olevan satavilla
- nykyiset micro-SIM:t eivät sovi mutta koon puolesta sopiva mini-SIM löytynee?
Entäs nämä nykuyise4 4G tms verkot, meneekös vanha työhevonen nykyverkkoihin?
Toimiiko Nikia 5210 vuonna 2025 jos hankkii siihen sopivan SIM-kortin?
8
228
Vastaukset
- Anonyymi
%&¤ Nokia!
- Anonyymi
Kyllä micro-SIM sopii koon puolesta liiankin hyvin.
- Anonyymi
Toimiihan se yhteyksien puolesta tämän vuosikymmenen loppuun. Sitten kuulemma 2G- eli GSM-verkot ajetaan alas ja lopetetaan.
4G-verkkoyhteyksissä GSM-puhelimet eivät valitettavasti toimi.
SIM-kortit toimitetaan multikokoisina, ja ne saa väkerrettyä vain kehyksiä napsauttamalla haluamansa kokoisiksi. - Anonyymi
Nykyiset micro-SIM:it? Minä siirryin puhelimessani nanoon 2017.
- Anonyymi
Mulla taas ei ole sim-korttia ollenkaan, siirryn jo ajat sitten e-simmiin, tietäneepähän millasen puhelimen sitten joskus ostaa.
- Anonyymi
- Kysymyksen taustana oli itseäni iäkkäämmän henkilön halu palata takaisin vanhaan tuttuun kännykkään, pois hankalaksi koetusta älypuhelimesta.
Kiitokset kaikille vastanneille! - Anonyymi
Maan hallitus on velvoittanut operaattoreita pitämään GSM-verkkoja yllä vuoden 2029 loppuun ja Nokia 5210 on GSM-puhelin eli toisen sukupolven (2G) matkapuhelinteknologian puhelin, eli se ei tietenkään voi käyttää 4G-verkkoa. 4G-puhelin sen sijaan voi käyttää GSM-verkkoa jos esim. muita verkkoja ei ole tarjolla.
Ja kun hommaat SIM-kortin niin se on minikokoinen jonka sisällä on sitten kaksi pienempää kokoa eli mikro- ja nano-koot, katkaisurajat näkee kun katsoo tarkasti, ja jos puhelin esim. käyttää nano-kokoa niin napsaistaan se eli pienin koko irti.
Ja kovin vanhoja akkuja ei kannata käyttää, vaikka akkumittari näyttäisi täyttä niin saattaa käydä niin että kun puhelu tulee (tai jos soittaa) eli virtaa tarvitaan niin akku lopahtaa kesken puhelun.- Anonyymi
👍👍 Kiitos!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2026953
- 594612
Etsin vastaantulevista sua
Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s354085- 703199
Kaikesta muusta
Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko161945Tekis mieli lähestyä sua
Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗271676- 171660
Ajatteletko koskaan
Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹401563- 341439
- 1431227