Kadonnut Sini Vuori- Mitä Sinille on voinut käydä?

Anonyymi-ap

Mieleen tulee vaan synkkiä ajatuksia- että Sini olisi voinut joutua hyvin vakavan
ja yllätyksellisen väkivallan uhriksi, niin yllätyksellisen, ettei Sini olisi ehtinyt
edes reagoida siihen kunnolla. Sini oli käymässä Turussa ystävänsä luona ja hän aikoi
palata jo illalla äitinsä luo Riihimäelle.
Toinen vaihoehto on, että Sini on ollut elossa koko ajan, ei olisi vaan osannut kertoa
olevansa kunnossa.
Itsemurhakaan ei oikein tule kysymykseen, koska Sini on kuvissa niin valoisan oloinen. Sitäpaitsi kukaan, ei kukaan pysty teeskentelemään iloista, jos aikoo tappaa
ittensä.
Toivottavasti Sinin kohtalo jonain päivänä ratkeaa tai Sini itse ottaa yhteyttä läheisiinsä tai poliisin, mikäli olisi ollut kokoajan nämä 2v kohta 3v elossa.

2

387

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Naapurilla on kuulema Sinipiika.

    • Anonyymi

      Tämä on hyvinkin aloituksen arvoinen juttu (mikäpä katoaminen ei olisi). Mietityttää, että miksi Sini oli mennyt Tampereelle Riihimäen siasta. Ja miksi niin tapahtui yllättäen?

      Ensisijaisesti tietenkin ajattelisi, että jotenkin tämän muutoksen täytyi liittyä hänen tuttavapiiriinsä, millaisia ne sitten olivatkaan? Koska tuskin sinne Tampereelle on aivan päätä pahkaa menty itsekseen, joku syy siihen on pitänyt olla.
      Nykypäivinä tulee tietenkin mieleen, että jollakin lailla kiellettyihin aineisiin tuttavapiiri liittyisi, kun ne piirit noita äkkiarvaamattomia tempauksia niin usein aiheuttaa.

      Toki syy voi olla muukin. Joku satunnainen ihastus, tai kaveri ehdotus "mennään shoppailemaan Tre:lle" -tyyliin. Mutta näissä tapauksissa tuskin puhelin olisi sammunut noin vain, ja ilman että perheelle ensin vastaa.

      Kun kerrottu että Sinillä oli joku miesystäväkin Tre:lla. Onko häntä siis tavoitettu, kun äitikään ei hänestä tiennyt mitään?
      Kyllä tuntuisi aika selvältä, että joku tai jotkut Sinin tuttavista on olleet jotain muuta kuin mitä näyttää, ja kielletyt aineet jollain tavalla tapaukseen voisi liittyä (vaikka Sini ei itse mitään olisi käyttänykään?). Se on vaan hyvin tyypillistä nykyisin, että ollaan liian sinisilmäisiä tuttavien suhteen, ja joku/jotkut ei ehkä niin tuttavia olekaan sitten kun tietty paikka tulee eteen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tunniste

      Jonka vain sinä ja kaivattusi tietää. ⬇️
      Ikävä
      113
      5253
    2. Ketä julkkista

      kaivattunne muistuttaa?
      Ikävä
      67
      5054
    3. Miten, milloin

      Se onnistuisi sun luona
      Ikävä
      91
      4124
    4. Miten mä olisin

      Rohkeampi lähestymään häntä. En tiedä. En osaa nykyään edes tikusta tehdä asiaa vaan käyttäydyn päin vastoin välttelen.
      Ikävä
      75
      3610
    5. Anteeksi kun käyttäydyn

      niin ristiriitaisesti. Mä en usko että haluaisit minusta mitään, hyvässä tapauksessa olet unohtanut minut. Ja silti toiv
      Ikävä
      60
      3208
    6. Haluan huomiota sulta

      nainen…tiedoksi. 😥❤️ -M-
      Ikävä
      43
      2801
    7. Kerro kolme huonoa ja

      kolme hyvää asiaa kaivatustasi? Än yy tee nyt
      Ikävä
      15
      2297
    8. Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen

      Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️
      Ikävä
      52
      1924
    9. Rakastatko mua

      Vielä?
      Ikävä
      40
      1800
    10. Onko kaivattusi

      kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.
      Ikävä
      37
      1628
    Aihe