Mikähän siinä on etteivät osa aurata jalkakäytäviä..?
Useamman kerran on jätetty oikein kunnon kerros jossa ei pääse kulkemaan rollaattorilla eikä mitään asiaa pyörätuolilla kauppaan edes toisen avustamana.
On taas yöllä vedetty kuin juosten kustu.
Ajotiet kyllä vedetään useampaankin kertaan kun se peltilehmä tarvitse niin paljon paremman väylän kuin jalankulkija!
Jos ei hommaa osaa kunnolla tehdä niin kannattaa jättää suosiolla sellaisille jotka sen osaa. Varmaan löytyy vaikka lehdenjakoa jos olet rahan tarpeessa.
Eiköhän siitä makseta kuitenkin sen verran että on kiinnostanut ajoon lähteä, joten tee se homma sitten kunnolla kanssa!
Sitä voi vaikka välillä laskeutua sieltä traktorin korkeuksista katsomaan miltä se jalkakäytävä näyttää ja tuntuu kävellä siinä hötökasassa minkä jätät kun et raaski kauhaas alemmas laskea!
Eikä niitä kasoja kannata jättää siihen keskelle jalkakäytävää risteyskohdissa.
Varsinkin ostarien ympäristöt on niin surkeasti vedetty että huomaa auraajien itse käyvän vaan autolla kaupassa.
Monta kertaa täytynyt kävellä ihan
Ajotiellä kaupan parkkipaikkaa pitkin että pääsee kauppaan kun ei jälkakäytäviä ole otettu lainkaan siinä ympärillä.
Terveisiä pohjoisesta kaupunginosasta!
Jalkskäytävien auraus
Anonyymi-ap
3
275
Vastaukset
- Anonyymi
Peltilehmien käyttäjät menevät töihin. Tyhjänkävelijät ovat yleensä tyhjäntoimittajia.
- Anonyymi
VALI VALI
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita
Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko2733401Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.1031693- 681259
Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra1991087Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is1991071- 581051
Odotettu tulos Taivalvaaran hiihtokeskuksen osalta
"MCS Finland Oy on ilmoittanut Taivalkosken kunnalle 30.4.2026, että se irtisanoo Taivalkosken kunnan ja MCS Finland Oy:511000- 63971
- 42827
- 51815