Kiusaajilla on käytöshäiriö jota ilmeisesti ei haluta tunnistaa.
Kiusaaminen on käytöshäiriö
6
350
Vastaukset
- Anonyymi
Riippuu vähän tilanteesta...
Kiusatuilla voi myös olla ongelmana akuutti huumorintajuttomuus, omituisella tasolla ilmenevää pikku-prinsessointia tai käytöshäiriön kaltainen uhriutumisvietti.- Anonyymi
Käytöshäiriö voi johtua perinnöllisistä tekijöistä ja temperamenttipiirteistä.
- Anonyymi
Ei kiusaaminen ole kiusatun vika. Olet ehkä itse joskus kiusannut jotakuta. Miksi se voi olla mahdotonta kiusaajalle jotenkin hävetä sitä käytöstä. Ei siihen kuole.
- Anonyymi
Mua kiusataan kun mulla on liian iso penis. En kehtaa käydä yhteissaunoissa kun oma kalu on vähintäänkin puolta isompi kuin muilla. Jo 12-vuotiaana kulli oli velttona yli 14 cm.
- Anonyymi
Niin kaikki mikä poikkeaa keskiarvosta saattaa altistaa kiusaamiselle. Aikuisena naiset pitää isoista munista.
- Anonyymi
Se mitä ei haluta tunnustaa on se, että Suomi on sallinut esimerkiksi koulukiusaamisen vuosikymmeniä. Siitä huolimatta että se johtaa itsemurhiin.
https://www.is.fi/perhe/art-2000010961540.html
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä
Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai898263Persut: haluamme lisää veroja!
Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki424728Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.414381Jos samassa autossa istuu romani, somali ja venäläinen, kuka ajaa?
Arvioiden mukaan romanit lähtivät noin 1000-luvulla liikkeelle pohjois-Intiasta. Nyt 1000 vuotta myöhemmin he ovat levit452585Numero josta kaivattusi tulee mieleen
Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.981468- 401296
Tämmönen höpsö
Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress401237Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera
Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota391150Heräsin taas sinä mielessä
Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?641142Kannattaa toimia yleisesti ottaen
Ajoissa. Vaikka miten paljon haluan ja tunnen, olen löytänyt nyt elämääni jotain uutta ja se todennäköisesti edistyy, jo1671090