Olen 14-vuotias tyttö, ja ollaan sedän ja veljen kaa matkalla! Luulen et mul on alkanu kuukautiset ja en tiiä mitä teen, pitäiskö mun kertoo siitä vai… Ja mul oln mukana yks side, mut aikaa ennen kuin pääsen kotiin on viel 40h johon kuuluu kuuden tunnin junamatka! Lisäks ne on suunnitellu et mennään uimaan, mut ei onnistu multa!! Auttakaa, mitä mun pitäis tehdä??
Vastaukset 2
- Anonyymi
Käy jossain kaupassa ostamassa siteitä itsellesi.
Ja kyllä veljellesi ja sedällesi voit ihan hyvin sanoa vaikka " on naisten vaivoja ", sitten ne ymmärtää, ettet mene uimaankaan.
Jokaisella nuorella naisella alkaa jossain vaiheessa kuukautiset, ei niitä tarvitse hävetä, vaikka ekan kerran kertominen saattaakin tuntua vaikealta, ehkä nolottaa, hävettää, mutta eipä tarvitse sellaista tuntea turhaan.
Tsemppiä sulle ja hyvää kotimatkaa!- Anonyymi00004
Kiitos
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 791188
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmella
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmen torin laitamilla. Poliisi epäilee tutkivansa tapausta. Silminnäkijä29865Kattoikkuna puuttui - vai puuttuiko sittenkään?
Tönölään ei saatu mökkejä, kun kattoikkunasta oli pula. Näyttää konkurssihakemus tulleen kuitenkin 31.8., joten kattoikk19725- 46599
Kuka oli kuskina
Volvo suistunut päin koivua torin laidalla? Oliko vauhtia liikaa vai sairaskohtaus vai humala?13577Nythän todellisuus on kuitenkin se
että miehen täytyy tehdä miehen työ. Olla mies. Naisen täytyy tehdä naisen työ. Olla nainen. Voimme puhua pehmeitä ja180562Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.13530Petteri A-studiossa: "Ihmiset ovat alkaneet saada töitä" ..mitä vitt..
Missä todellisuudessa toi Orpo oikein elää, Suomen työttömyys 2000-luvun ja EU/OECD-maiden korkein tuplat niiden keskita123520On ollut syyllinen olo viime päivinä
Olen niin täpöllä ollut sinussa kiinni tunteiden tasolla. Unet ja kaikki. Nainen, toisaalta tuntuu pahalta, mutta kun si23460Maajussi-Tarjan Marko-rakas täräyttää suhteen alusta - Meinasi tulla hätä käteen Viinijuhlilla
Maajussi-Tarja ja Marko löysivät toisensa pari vuotta sitten romanssimielessä. Nyt Marko kertoo suhteen alusta: https:/3447