Auttakaa!!

Anonyymi-ap

Olen 14-vuotias tyttö, ja ollaan sedän ja veljen kaa matkalla! Luulen et mul on alkanu kuukautiset ja en tiiä mitä teen, pitäiskö mun kertoo siitä vai… Ja mul oln mukana yks side, mut aikaa ennen kuin pääsen kotiin on viel 40h johon kuuluu kuuden tunnin junamatka! Lisäks ne on suunnitellu et mennään uimaan, mut ei onnistu multa!! Auttakaa, mitä mun pitäis tehdä??

2

401

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Käy jossain kaupassa ostamassa siteitä itsellesi.
      Ja kyllä veljellesi ja sedällesi voit ihan hyvin sanoa vaikka " on naisten vaivoja ", sitten ne ymmärtää, ettet mene uimaankaan.
      Jokaisella nuorella naisella alkaa jossain vaiheessa kuukautiset, ei niitä tarvitse hävetä, vaikka ekan kerran kertominen saattaakin tuntua vaikealta, ehkä nolottaa, hävettää, mutta eipä tarvitse sellaista tuntea turhaan.
      Tsemppiä sulle ja hyvää kotimatkaa!

      • Anonyymi00004

        Kiitos


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuinka Riikka Purra on parantanut Suomen kansalaisen elämää?

      Haastan kaikki perussuomalaisten kannattajat kertomaan konkreettisia esimerkkejä kuinka Riikka Purran harjoittama politi
      Maailman menoa
      86
      3939
    2. Iso poliisioperaatio Lapualla

      Paikalla oli silminnäkijän mukaan myös kolme ambulanssia. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011924650.html Onko virpo
      Lapua
      69
      3747
    3. Riikan antisakset leikkaavat bensan hintaa ylöspäin

      Sannan aikoina bensaa sai 1,3 euron litrahinnalla ja Riikka leikkasi sen euron ylemmäksi reiluun 2 euroon. Joko on saks
      Maailman menoa
      44
      2225
    4. Sukupuolineutraalit liikennemerkit yksi persujen älynväläys

      Samassa rytäkässä kaikki syrjäseutujen bussipysäkkien liikennemerkitkin vaihdettiin, vaikkei bussia ole liikennöinyt enä
      Maailman menoa
      56
      2194
    5. Oletko nähnyt hänet ilman...

      Vaatteita!?
      Ikävä
      58
      2084
    6. Oon niin surullinen

      Ettei meistä tullut sitä mitä toivoin
      Ikävä
      51
      1756
    7. Mitä sitten odotat

      Jos seurailet vain tekemisiäni
      Ikävä
      27
      1439
    8. Kehu kaivattuasi

      Mikä hänessä on parasta? Jos osaat kertoa muuta kuin ulkonäköön liittyvää, niin ansaitset mitalin.
      Ikävä
      107
      1190
    9. Vuoksesi kaiken

      Tekisin vuoksesi kaiken. Enemmänkin. Kunpa tietäisi ja hyväksyisit sen. Ymmärtäisit, en voi elää ilman sinua. En halua
      Ikävä
      115
      1183
    10. Missä yleensä törmäät kaivattuusi??

      Tai näet hänet!!
      Ikävä
      60
      1109
    Aihe