Tori.fi yhteydenotto

Anonyymi-ap

Hei. Myyn tuotettani tori.fi sivulla, ja sain yhteydenoton sähköpostilla, jossa kyseltiin lisätietoja siitä. Kyse ei ollut siis ilmoituksesta uudesta tori viestistä, vaan suora sähköposti minulle koskien myytävääni tuotetta. Onko jokin käytäntö muuttunut torissa, tori kun on viimevuosina muuttunut hurjasti. Sähköpostiani en ole ilmoitukseen laittanut!

5

353

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jos haluat roippeesi myydä niin silloinhan sinun pitää antaa ostajan pyytämät tiedot. Jos et halua myydä niin poista ilmoitus kiireesti.

    • Anonyymi

      Sähköpostiin tulee ilmoitus, kun joku laittaa jostain myynnissä olevasta kohteestasi viestin. Keskustelu käydään nykyisin aina Tori.fi:n chat kanavalla.

    • Anonyymi

      Teeää poisti tuon aiemman viestin. Siis jos joku ottaa suoraan sähköpostiisi yhteyttä koskien torissa myynnissä olevaa kohdettasi, niin se on mahdollisesti huijaus. Ilmoita siitä Torin ylläpitoon.

    • Anonyymi

      Sähköpostin on lähettänyt (EHKÄ) joku tietojenkalastus taho tms. joka on arvannut sen tori.fi nimestäsi. Eli jos olet torissa vaikkapa "lissu" nimellä, arvaus että sinulla on myös [[email protected] ] myös sähköpostina.

      On luutavammin lähettänyt tuon moneen muuhunkin sähköpostiin, jossa etunimi on sama ja operaatori tai mikä se nyt onkaan, on toisena.

      [email protected]
      [email protected] ...jne...jne...

      • Anonyymi

        Lisään tähän vielä, että tori varoitti minuakin juuri tuosta, että torikäyttäjän nimi pitäisi olla erilainen, kuin mitä s-postin etunimi. Sainkin kerran sellaisen, mutta liian myöhään, sillä viesti oli lähetetty sellaisesta s-postista, joka oli voimassa vain 45 min. Itse tarkistin s-postin vasta parin päivän päästä.
        Sitä sähköpostia, joka on annettu toriin, en käytä mihinkään muuhun ja se on ainoa viestintäkeino minun ja torin välillä, vaikka niillä on puh.numeronikin, eivät ole koskaan soittaneet minulle torista.


    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      113
      4892
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      29
      3543
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2430
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      50
      1558
    5. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      41
      1480
    6. Jätä minut rauhaan

      En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv
      Ikävä
      24
      1334
    7. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      14
      1222
    8. On varmaan turn off

      Mutta olen tosi kokematon.
      Ikävä
      27
      1128
    9. 165
      1089
    10. Olen oikeasti aika mukava

      Vaikka itse sanonkin. Tunnemyrsky sekoitti mieltä silloin ja annoin aika kahjon kuvan itsestäni.
      Ikävä
      22
      1057
    Aihe