Japanilaisille autonvalmistajille naurettiin 1950- ja 1960-luvuilla, mutta sitten hymy on hyytynyt.

Anonyymi-ap

"Toyota Corolla on loputtoman kestävä auto, eikä yksinkertaista ja luotettavaa autoa kaivannut ostaja yleensä merkistä luopunut jos sitä oli kerran kokeillut. Hulluimpina vuosina Toyota-myyjän ei tarvinnut erikseen aktiivisesti autoja edes myydä, ne tultiin ostamaan häneltä. Koska merkin jälleenmyyntiarvo oli kovan laadun vuoksi hyvin korkea, oli vaihtohyvityskin yleensä sitä luokkaa, ettei ostajalle jäänyt juuri vaihtoehtoja."

https://www.is.fi/suomi100/art-2000005310157.html

10

141

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      No, katsotaan kuinka ”loputtoman” kestäviä nämä nykyiset höpöhybridit lopulta ovat. Niillä, kun ei ole mitään yhteistä vanhojen- ja kestävien Corolla-mallien kanssa. Aika näyttää..

    • Anonyymi

      Kyllä riisipusseille nauretaan edelleen.

    • Anonyymi

      Naurua riittää edelleen ja tuskin koskaan loppuu.
      Corolla on pelkäävän reppanan auto joka ei tiedä sen heikkouksia ja vikoja ennen kuin kokemuksensa kautta ja sitten hän ne kieltää kun itsetuntoa ei riitä myöntämään.

    • Anonyymi

      Jos ei ajo-ominaisuuksilla ja mukavuudella ole merkitystä niin mikä ettei Tojokin.

    • Anonyymi

      Nykyisin ei tiedä pitääkö itkeä vai nauraa. Sellaista sooloilua se Tojotistien ajelu on.

    • Anonyymi

      Kiinalaisille autoille naureskeltiin vielä 2010-luvulla mutta 2020-luvulla hymy on hyytynyt,

      Japani on Euroopan tapaan vajonnut taantuneeksi, Kiina on ykkönen teknologiassa.

      • Anonyymi

        Ei lopu nauru Kiinan tuotteillekaan, täyttä kuraa ovat, ainakin autot. Dronet ok.


    • Anonyymi
      • Anonyymi

        No ilmankos Viitasaarella tapahtuu paljon liikenneonnettomuuksia.


    • Anonyymi

      ”Minulla oli Toyota Corolla Cross neljä ja puoli kuukautta, mutta se ei oikein tuntunut sopivalta. Kauppias tuumasi, että vaihdetaan se. Tällä on nyt ajettu 400–500 kilometriä”, Janhunen juttelee uuden hybridi-Corollansa vierellä tyytyväisenä.
      Voi herre gud!!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Epäily: Oppilas puukotti kolmea Pirkkalan koululla

      Tämänhetkisen tiedon mukaan ainakin kolme oppilasta on loukkaantunut puukotuksessa Pirkkalan Vähäjärven koululla. Myös e
      Pirkanmaa
      177
      4592
    2. Jos olisit täällä

      Tosin en tiiä miks oisit. (Ja hävettää muutenkin kun ei muka muulla tavoin osaa kertoa tätäkään) Jos jollain pienellä
      Ihastuminen
      37
      2514
    3. Tämän hetken

      Terveiset kaivatullesi ⬇️
      Ikävä
      156
      2182
    4. Kesän odotuksia hyrynsalmella

      Kyllä kesällä hyrynsalmellakin on mahdollisuus osallistua kylän menoon monella tavalla . On kaunislehdon talomuseolla
      Hyrynsalmi
      16
      1709
    5. Vieläkö sä toivot

      Meidän välille jotain?
      Ikävä
      81
      1338
    6. Voi Rakas siellä

      Olet ollut mun ajatuksissa taas koko päivän. Olet ihmeellinen kertakaikkiaan ja arvostan sinua niin paljon❤️Minulla ei o
      Tunteet
      24
      1271
    7. Ohhoh! KAJ laukoi suorat sanat somessa - V-sana mainittu!

      Ohhoh! Mitäs mieltä olet tästä huumoriryhmä KAJ:sta? Bara bada bastu on kyllä aikamoinen korvamato... Lue lisää: https
      Euroviisut
      32
      1183
    8. Pirkkalan koulussa puukotus, oppilas puukotti kolmea

      Ilmeisesti tyttöjä ollut kohteena.
      Maailman menoa
      145
      1160
    9. Erika selvisi hienosti ennakkosuosikin paineista

      Hienostihan se meni. Erika jätettiin yksin, eikä häntä tuettu, oli euroviisukiusattu, silti suoriutui ensiluokkaisesti.
      Maailman menoa
      103
      945
    10. Pirre vaatii nyt karhuja ammuttavaksi

      Ylellä taas hauskaa lieksa uutista. Karhujen kannan­hoidollinen metsästys on Lieksan kaupungin mielestä välttämätöntä.
      Lieksa
      117
      877
    Aihe