Kun jouduin viimeksi poliisin puhallusratsiaan.
Eilen tuli 12 vuotta siitä
Anonyymi-ap
5
241
Vastaukset
- Anonyymi
Poliisi karsii lakisääteisiä tehtäviään vuosi vuodelta, mutta palkkoja korotetaan joka vuosi. Tehtäviä on karsittu jo 30 vuoden ajan.
- Anonyymi
Eli rattijuoptkin saa ajella vapaasti?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eli rattijuoptkin saa ajella vapaasti?
Poliisin puolesta kyllä.
- Anonyymi
Poliisi on valtion virkamies. Työt eivät rasita ja palkkakin on hyvä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Poliisi on valtion virkamies. Työt eivät rasita ja palkkakin on hyvä.
Poliisihallitus ei näe moitittavaa siinä että vanhalla ja ilmeisen perusteettomaksi jääneen aseenkantoluvan suomin mahdollisuuksi konstu päissään amuskelee kadulla.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hannu Pikkarainen ehdottomaan vankeuteen
KKO tuomitsi 1 v 9 kk. Tämä ei ole Hannulle ilon päivä.4124683Kuka on mystinen heppamies?
Nyt tänne vinkkejä siitä kuka on Martinan seurassa viihtyvä hevosmiljonääri. On tullut jo muutamia nimiä esiin keskustel1221845- 1451602
Jäätävä epävarmuus
Mistä tää hirveä epävarmuus molemminpuolin johtuu? Pohjimmiltaan uskon, että molemmat tietää, että tunteita on. Vai onko751325Yksi iso yllätys luvassa The Summit Suomi -finaalijaksossa - Tiesitkö nämä Summit-loppukolmikosta?
The Summit Suomi on tarjoillut yllättäviä pudotuksia ja melkoisen määrän pelkkää kisaajien vaelluksen kuvaamista Norjass151166Perjantaita!
Miltä kaivattusi tuoksuu? Tuli mieleen kun täällä usein mainitaan pahasta hajusta. 🤔791156Voi että! Sergey Hilman paljastaa Race Across the World -kuvauksista: "Tämä oli se paras jekku"
Tykätään! Aikamoinen pari tämä Sergey Hilman ja Sini Sabotage - herättävät varmasti vahvoja tunteita suuntaan sun toise141084Ei tullut konkurssia, tuli 3 karhua
Olipas hyvä uutinen. Näin sitä vaan tunnetaan. Persut eivät onnistuneet tuhoamaan.. tätäkään671036- 66992
- 38990