Kyllä jaksaa entinen Katinkullan omistaja olla katkera ja aina kirjoittaa omaisuuden ryöstöstä.
Eikö jo olisi aika elää omaa elämää. Katkeruus ei auta yhtään, eikä se miestä paranna.
Katinkulta porskuttaa ja sillä selvä. Menneet ovat menneitä ja pitää mennä tulevaisuutta kohti.
Katinkulta
9
701
Vastaukset
- Anonyymi
Ei hän varmaan pääse katkeruudesta ikinä. Voi sen ymmärtää kun elämäntyö vietiin vääryydellä. Mutta helpompi olisi tosiaan elää jos antaisi menneiden olla.
- Anonyymi
Saattaa se hiukan tehdä kipeää kun pistäytyä isien mailla ja lapsuus/nuoruus muistot nousee pintaan. Elämäntyö ja edellisen sukupolven työ ryöstettiin vääryydellä. Helppoa sanoa ettei katkeruus auta kun on turpaan tullut oikein urakalla ja huomaa millaisessa oikeus valtiossa eletään.
- Anonyymi
Onko niin jotta on vietynä väärryyvellä joku?
- Anonyymi
Aloittaja kirjoittaa:
"Eikö jo olisi aika elää omaa elämää."
Se on nimenomaan hänen omaa elämää, mitä kaikkea hän lieneekään kokenut!
Hieman inhimillisyyttä, kiitos. - Anonyymi
Kyllä minuakin sieppaisi, tiedä häntä pystyisikö elämään
- Anonyymi
Niinpä. Rahamaailma on kivikova maailma.
Ei meidän ihmisten tarvitse kuitenkaan olla kovasydämisiä toisiamme kohtaan.
Kun ei tiedä, mitä meillä on vastassa, kun täältä lähdetään joskus.
Onko mitään vai onko jotakin, ei tiedä. Mietin vain tuossa yhtä tuttua, joka oli nuorena vakavasti sairas. Hän oli heikkona ollessaan nähnyt unta, miten jo edesmennyt vanhempi sukulainen oli tullut unessa ja sanonut: Sinun aikasi ei ole vielä tulla tänne.
Siitä on kauan aikaa ja hän on edelleenkin elossa. Tuota olen miettinyt joskus, mitä tuossa on tapahtunut. Ehkä siellä on sittenkin jotakin, joten ollaan jo täällä enkeleitä toisillemme.
- Anonyymi
Kun rahat loppui eikä saanut enää lisää ja luottamus vähän kuin nollissa niin homma meni miten meni sitten ja vaikka no vähän tuossa taisi olla sitä teerenpeliä ja provikan perässä muutamat mutta ei anneta enää asian häiritä vaan sanotaan että paskanen flaksi ja hyvät hälle kun teki toiselle kaiken valmiiksi..
- Anonyymi
Olis varmaan jo päässyt asian yli, jos olisi päästäkseen..
- Anonyymi
Pankit ja kirkko on pahimmat rosvot kaut ta aikain ahneita piruja
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?837101Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267053Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1096168Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455404Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845238Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa635205Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405108Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274595Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv163467Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003390