Ei prosessoitua

Anonyymi-ap

Demareitten porukalla tuossa mietittiin että kun toverit Turussa kerää Afrikan tähti pelit pois päiväkodeista koska rasismi niin Hyrysalmella kerätään mustat makkarat ja verimakkarat pois kaupoista ei pelkästään koska rasismi vaan koska ne ovat voimakkaasti prosessoituja tuotteita ja siten hyvin epäterveellisiä näin toimien haluamne edistää hyrysalmisten terveyttä ja tietenkin toivomme vastapalveluksena runsaasti ääniä seuraavissa kunta ja aluevaaleissa kiitos.

13

843

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hyvä. Jehovien äänetkin tulee nyt varmasti teille.

    • Anonyymi

      Demari meni kerran kirjastossa tiskille ja kuuluvalla äänellä sanoi että ISO TUOPPI JA ASKI NORTTIA. Kirjastotäti siihen tuimasti katsoen vastasi että hyvä herra tämä on kirjasto. Demari sitten siihen hieman anteeksipyytävällä äänensävyllä kuiskasi hiljaa että iso tuoppi ja aski norttia.

    • Anonyymi

      Lakritsi ja salmiakit kanssa pois kun ne on niin nee... siis prosesissa olleita.

    • Anonyymi

      Tämä on niijen pakseettomien provo tämä aloitus. Kunnallisvaalitaisto kuumenee.

    • Anonyymi

      O här kommer Pippi Långstrump o hoppsula hoppsula hoppsansaa

    • Anonyymi

      Shakkipeli on ehdottomasti kiellettävä. Se on oikeasti täysin rasistinen. Siinä valkoiset nappulat syö, kaataa ja tuhoaa mustan kuninkaan, kuningatteren ja lähetin . Aivan hirveätä rasismia.

      • Anonyymi

        Lisäksi se edustaa menneen maailman toksista maskuliinisuutta, kun kuningas jää henkiin tapatettuaan talonpoikia, lähettejä, eläinkuntaa sekä kuningattaren.


    • Anonyymi

      Naisilta kiellettävä luisteluhiihto kun siinä reisie levitellään.

    • Anonyymi

      Peppi Pitkätossu -kirjat on syytä kerätä pois ja polttaa julkisesti nuotiolla tai suuremmassa kokossa.

    • Anonyymi

      Pakseeton Hyrynsalami -kansanliikkeen ikäneitojaosto ei hyväksy mustan makkaran poistamista kaupoista!

    • Anonyymi

      Ikäneitojaosto onkin perustanut MustaTuntuu- vastakansanliikkeen joka edistää mustan makkaran saatavuutta hyrynsalmin ruokatavarakaupoissa ja ravitsemusliikkeissä

    • Anonyymi

      Nyt kaikki wokettajat, kun se isopyörä näyttää siellä edelleen heittävän ja hihnakin luistaa ja lisäksi jakoriimu vispaa kopan laitaan oikein tuella niin samaan malliin mitä on nyt tämä viimeinen hullutus eli Afrikan tähti pelin kieltäminen on tullut niin tässä maassa on vielä paljon musta valkoista, josta näette pelkkää punaista. Seuraavaksi siis ilmeisesti täytyy korjata suojateitten väritys enemmän suvaitsevaiseksi nythän siinä on räikeä suorastaan etnisyyden loukkaus raidoissa, vaikka ne tasarvoisesti ovatkin saman levyisiä, mutta aatesuunnan mukaan väärän värisiä, muuttuihan jo viherhulluuden aikaansaannoksena liikennemerkit sukupuoli neutraaliksi ja ne maksoivat maltaita ja messinkiä, mutta eihän hulluudella ole mitään rajaa kun päämääräkin on noin epäselvä. Valkoinen talvi ja Joulu on tosiasia edelleen siihen ei edes maailmanlopun aatteenpalossa pystytä vaikuttamaan vaikka se ilmaston lämpeneminen kuinka kaikuu siellä vihreässä ontossa kopassa keltaisen nesteen loiskuessa korvien välissä, korvien joitten ainut tehtävä tässä tapauksessa on pitää huoli ettei hattu mene silmille, vaikka huonosti siinäkin onnistuu. Kun tällaisia jopa kansallisia kulttuuriin rinnastettavia asioita aletaan rajoittamaan ja kieltämään niin kuka takaa ettei seuraava askel ole vaikka kirjallisuuden tuhoaminen rovioilla kuten aikaisemmin historiassa on tapahtunut ja siitä onkin sitten lyhyt matka siihen seuraavaan vaiheeseen mikä on myös historiallinen tosiasia. Tällainen woke epidemia täytyisi pysäyttää ennen kuin siitä tulee pandemia. Vaikka vanha sanonta on "Kaikkea se piru hulluilla teettää", mutta ei sen pitäisi antaa vaikuttaa yhteiskuntaa hajoittavasti.

    • Anonyymi

      Kunnassa juoko ne kahvia?

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      68
      2342
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      245
      2313
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      120
      1538
    4. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      35
      1365
    5. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      60
      1348
    6. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      133
      1309
    7. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1220
    8. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      81
      998
    9. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      989
    10. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      102
      989
    Aihe