Sittenkin partnereita?

Anonyymi-ap

Istuin kahvilan ikkunapöydässä samalla pyöritellen lusikkaa kädessäni. Katseeni oli kiinnittynyt kadun toisella puolella olevaan rakennukseen, mutta ajatukseni olivat aivan muualla.
Viikon takainen tiimipalaveri oli edelleen mielessäni. Uusi projekti oli alkanut, ja parikseni oli nimetty Markus – mies, jonka kanssa minulla oli ollut hiljaista sähköä jo kuukausia. Meidän vuorovaikutuksemme oli aina täynnä kevyttä naljailua ja silmien viivähdyksiä, mutta kumpikaan meistä ei ollut ottanut askelta eteenpäin.

"Taidat olla syvissä ajatuksissa," tuttu ääni keskeytti hänen mietteensä.
Kohotin katseeni ja näin Markuksen seisovan pöydän vieressä kahvikuppi kädessään. Hän oli pukeutunut rennosti, mutta kuitenkin huolitellusti.

"Olenko?" Vastasin ja yritin peittää hymyn.
Markus istuutui viereeni, eikä pyytänyt lupaa – aivan kuten hän oli tottunut tekemään. Hänen itsevarmuutensa oli yksi niistä asioista, jotka minua kiehtoivat.
"Ajattelin, että meidän pitäisi puhua projektista," Markus sanoi, mutta hänen äänensävynsä vihjasi, että se ei ollut ainoa asia hänen mielessään.

Kallistin päätääni ja laskin lusikan kädestäni. "Aivan. Mitä sinä ehdotat?"
Markus hymyili vinosti. "Minä ehdotan, että unohdetaan työ hetkeksi. Mitä jos lähdettäisiin jonnekin, missä voidaan oikeasti keskittyä… meihin?"
Sydämeni jätti lyönnin välistä. En ollut varma, oliko Markuksen vihjaus tarkoituksellinen vai sattumaa, mutta se sai mielikuvitukseni laukkaamaan.

Epäröin hetken, mutta Markuksen katseessa oli jotain, mikä sai varaukseni hellittämään. Hän nyökkäsi hitaasti.
"Selvä, mutta jos tämä on tekosyy päästä puhumaan jostain muusta kuin töistä, sinun täytyy olla rehellinen."
Markus naurahti hiljaa, se matala ääni sai vatsanpohjani värisemään. "Olet aina ollut hyvä lukemaan minua."

Päädyimme hänen asunnolleen. Oli selvää, että tämä ei ollut enää vain "projektipalaveri." Heti kun ovi sulkeutui Markus astui lähemmäs ja nosti kätensä poskelleni.
"Olen miettinyt tätä aivan liian kauan," Markus kuiskasi ennen kuin kumartui lähemmäs.

En ehtinyt vastata, ennen kuin huuleni olivat Markuksen huulilla. Suudelma oli ensin hidas ja tutkiva, mutta nopeasti siitä tuli syvempi, nälkäisempi. Sormeni kietoutuivat Markuksen hiuksiin, kun tämä painoi minut kevyesti ovea vasten.

Markuksen kädet liukuivat alas kylkiäni, ja hänen sormensa tuntuivat polttavan kankaan läpi. Hengitykseni kiihtyi, kun Markus siirtyi suutelemaan kaulaani, jättäen jälkeensä kihelmöivän poltteen.

"Haluan sinut," Markus kuiskasi.
Vastasin painamalla vartaloni tiukemmin häntä vasten, antaen Markukselle luvan jatkaa. Hänen paitansa napit avautuivat yksi toisensa jälkeen Markuksen varmoin käsin, ja pian hän tunsi tämän huulten laskeutuvan paljaalle iholleen.

Siirryimme makuuhuoneeseen, jossa Markus painoi minut varovasti sängylle. Otin hänen alushousunsa pois, ja aloin imeä tämän paksua kullia. Sitten otin alushousuni pois ja nostin jalkani pystyyn, jakamaan vastasheivattua pilluani. Markus otti minut vastaan. Tunsin, kuinka paksu kulli meni syvemmälle ja syvemmälle. Jokainen liike toi meidät lähemmäksi huippua, kunnes en voinut enää pidätellä. Kehoni jännittyi ja vapautui täydellisesti Markuksen otteessa. Pian hän laukesi sisään, lämmin mälli oli kirsikkana kakun päällä.

Makasimme hetken hiljaa ja hengästyneenä. Markus käännähti kyljelleen, silittäen hiuksiani ja hymyili.
"Luulen, että meillä on aika hyvä tiimityö," hän sanoi leikkisästi.
Nauroin, antaen kätensä liukua hänen selkäänsä. "Parempi kuin osasin odottaa."
Jäimme sängylle, puhuen hiljaa ja nauttien läheisyydestä. Se, mikä alkoi työprojektina, oli nyt saanut aivan uuden merkityksen.

0

2167

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

        Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
        Maailman menoa
        92
        2945
      2. Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta

        "I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from
        Maailman menoa
        91
        2431
      3. Riikka Purra on ihana, jämpti

        Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
        Maailman menoa
        36
        2237
      4. Riikka se runnoo työttömyyttä lisää

        Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276
        Maailman menoa
        75
        2228
      5. Mies, näen sinua hetken

        ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
        Ikävä
        7
        1756
      6. Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki

        Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue
        13
        1486
      7. Mitä ajattelet

        Siitä henkilöstä jota kaipaat? Sana vapaa!
        Ikävä
        83
        1277
      8. Taas alkoi soidinmenot.

        Ja historia toistaa itseään. Myönnän, että on varmasti semmoinen, mikä sinulle sopii. Innokas ja päällekäyvä eikä tuppis
        Ikävä
        8
        1160
      9. Mitä eniten haluat

        Kaivatustasi.
        Ikävä
        69
        1097
      10. No miten meni?

        Onko voittaja olo? Tunnetko onnistumisen riemua? Vastasiko lopputulos odotuksia? Kauaksi ajettu 😘
        Ikävä
        119
        1064
      Aihe