Näin se maailma muuttuu ja asiat kehittyvät.
https://tekniikanmaailma.fi/vuoden-auto-2025-on-renault-5-alpine-a290/?shared=1422229-1367f8a7-500
Vuoden auto Euroopassa 2025.
12
249
Vastaukset
- Anonyymi
Uutisessa unohdettiin mainita että äänestää sai vaan niuvan hoidokit. Kukaan normaali ei ottas kirveelläkään nuita ser jätteitä. Katsokaapa vaikka itse niin ainoat joilla on uusi tai uudehko rellu on jotain 80vuotiaita.
- Anonyymi
Olen 32v projektipäällikkö ja ajan sähkö rellulla. Meidän firmassa on monella nuorella rellu, se sopii hyvin meille nuorille ja varmaan toki myös vanhemmillekin. Todella trendikäs ja hyvännäköinen mallisto rellulla tällä hetkellä.
Katkeruutta varmasti herättää jos ei ole mahdollista ajaa näillä uusilla hienoilla autoilla.
Renault oli ihan selvä valinta vuoden autoksi, eihän siellä ollut mitään todellista vaihtoehtoa. Iso joukko asiantuntijoita tämänkin päätti. Suomi palstan yksinäinäistä rellunvihaajaa ei huomioi kuin satunnainen palstavierailija eli jatkappa vaan marmatustasi ihan vapaasti, sillä ei ole mitään vaikusta mihinkään. - Anonyymi
No mitä sinä sitten äänestit?
Ottaako Rellun menestys ja nousu sähköautoeliittiin noin koville ja Toyota vain kykkää.
- Anonyymi
Hyvä jos puoli vuotta pysyy kasassa
- Anonyymi
Nolohan sinä olet.
- Anonyymi
Tuota ei saa koneella varustettuna. Käytettynä löytyy vaikka turboahdettuna.
- Anonyymi
Hauskan näköinen ja ainakin lehdissä kehuttu ajettavuutta.
- Anonyymi
Tehty Euroopan asfalttiteille,ei tee mitään suomen teillä,koiranluut ja jouset ym hajalle vähän päästä. Rankalaiset ei ole hyviä muualla kuin lautasella.
- Anonyymi
Mistä tuon voit tietää, kertoiko Niuvan vanukaspurkki?
- Anonyymi
Hyi helevetti mikä katiska. Sähkövikoja täynnä paaliin tuommoset paskakasat ja kiellettävä suomesta ne ei kestä paska mikä paska.
- Anonyymi
Ja viatkin tiedossa jo ennakkoon, onko sulla Tero taas huono päivä ja itsetunto kateissa.
- Anonyymi
Muuten tosi hyvän näköinen pikkukottero, mutta nuo kameran etsimen näköiset huomiovalot herättävät huomiota lähinnä eriparisuudessaan muuhun osaan autoa. Se, että nykyään pystytään tekemään valoista vähän minkä muotoisia tahansa, ei tarkoita sitä, että niistä pitäisi tehdä sen muotoisia, jotka eivät sovi autoon.
Itsellä on harmi kyllä 2 autoa, joista kumpaakaan en ole vielä vaihtamassa uuteen, muuten tätä voisi hyvinkin harkita. Ja onhan sähkökotteroissa edelleen liikaa hintaa, tuon pitäsi olla siinä 17990€ paikkeilla, jotta se olisi hinnoiteltu kuin vastaavan kokoluokan bensa-auto. Siihen on vielä hiukan matkaa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra haluaa muuttaa
maahanmuuttopolitiikkaa. Me suomalaiset halutaan, että Riikka Purra muuttaa pois suomesta eikä tuu ikinä takas....979005Maataloustuet pois
Jokainen maksakoon harrastuksensa itse. Eihän golfin peluutakaan maksa yhteiskunta.3156837Australia, Britannia ja Kanada tunnustivat Palestiinan
Aikooko Petteri Lapanen pysytellä persujen ja uskovaisten panttivankina ja jättää Suomen historian väärälle puolelle?1005970- 1523870
Joulukinkku NYT
Sian kankuista tulee vielä pula. Nyt on oikea aika hankkia joulukinkku.303251Maahanmuuton vastustajat ovat vajakkeja
Jokainen täysijärkinen suomalainen tietää, että Suomi ei pärjää ilman ulkomaalaisvahvistuksia.703220- 1812441
On asioita joita kadun
Yksi niistä on eräs J mies. Olen vasta hiljattain tajunnut. Kuinka väärin tein. Tulit sydän tarjottimella.. mutta tässä171826- 321478
Mitä sä pelkäät?
Että paljastan sut ja touhusi? Elät jotain ihan omaa fantasiaasi ja ainoa virhees oli sekoittaa mut näihin sairaisiin le191276