Päivitettyä tietoa Alicantesta

Anonyymi-ap

Haluaisin päivitettyä eli uutta tietoa Alicantesta. Tarkoitus on tulla poikaystäni kanssa Alicantessa viikko, ajankohta on helmikuun alussa, Tullaan Barcelonasta Alicanteen. ollaan Alicantessa ensimmäistä kertaan. Majoitus on varattu vanhasta kaupungista.
-millainen sää odotettavissa tai maillaista on nyt?
-suositeltavat rannat? (jos vaikka olisi lämmin)
-suositeltavat ruokapaikat (kaikki käy)
-onko suomalaista ruokaa tarjolla /vaihtoehtona)
-suositeltavat menopaikat (ehkä juuri yöelämä)
-Miten liikkuminen esim. Bediromiin?
Nähtävyyksistä löytyykin tietoa.
Olisin kiitollinen, jos jollain olisi mahdollisimman tuoretta tietoa kerrottavana? Helpottaisi suunnittelua. Vielä kerran kiitos!

2

557

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Taitaa olla myöhäistä, mutta...yllättävän lämmintä, paikalliset toki kulki vielä pitkissä vaatteissaan, mutta turistit shortseissa. Vilkasta päivisin, iltaisin oli aika rauhallista klo 23-24.00 jälkeen. Baarit myöhään auki vaikka asiakkaita oli vähän. kovia päihteitä tarjolla (älä tartu tarjouksiin, ei kannata). Kaunista ja siistiä. Vesi kylmää ja viileä tuuli, mutta lämmintä oli noin + 17-18. Linnoituksella kannattaa käydä, jos asuu liepeillä. Ravintolan Hintataso: pieni olut 3 e (pullo), snapsit 4-5e, drinksut 5-12e,, ruoka alk. 12-20€. Ei ihan halpaa..

    • Anonyymi00003

      Tulitko poikaystäväsi kanssa koko viikon Alicantessa?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään

      Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää
      Maailman menoa
      138
      3819
    2. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

      Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
      Maailman menoa
      336
      2954
    3. Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla

      Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt
      Tv-sarjat
      8
      1855
    4. Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."

      Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa
      Suomalaiset julkkikset
      5
      1588
    5. Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?

      Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja
      Tv-sarjat
      4
      1069
    6. Mun kaikkialta häviäminen

      Ei liity sinuun. Muista se. ❤️ Mua kiusataan enkä mä enää jaksa.
      Ikävä
      71
      924
    7. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      38
      854
    8. Onko teillä

      minkä tyyppisiä seksifantasioita kaivattunne kanssa?
      Ikävä
      44
      764
    9. Inhottaa ajatus siitä

      Miten monia olet pannut.
      Ikävä
      65
      731
    10. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      22
      708
    Aihe