On sairasta, kun puhutaan, että asuntojen lämpötila on kunnossa, kun on 21-22.
Suomen ilmastossa talvella tällaiset lämpötilat varsinkin kerrostalossa ovat lvi-alojen miesten järjen vikoja. Onko tarkoitus sairastuttaa ihmiset kylmyydellä?
Tämän asteisessa asunnossa viihtyisyys on kalseaa ja jäätävää ja masentavaa.
Heillä itsellään taitaa olla omat lämpimät talonsa. Pitääkö ihmisten kärsiä ja palella?
Viirustaudit tällaisesta lisääntyvät ym muut ongelmat. Paljonko tällaisella säästetään terveydenhoidon alalla? Onko taloyhtiöille hyväksi, että rakennus on kylmillään? Onko kosteusvaurioille hyväksi kylmä talo?
Vaikuttaa, ettei näissä asioissa ole järkeä mukana. Kuka uskaltaisi järkeistää asian?
Ei ihme, että suomalaiset lähtevät talvella etelään, jos pystyvät, se on terveellistä.
Asuntojen lämpötila 21-22
Anonyymi-ap
1
88
Vastaukset
- Anonyymi
Meillä on 19 ja on ihan hyvä. Talo on 100 vuotias. On täysin tottumus kysymys.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut
Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/1851374Miettimisen aihetta.
Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.1231178- 48884
- 70880
Just nyt mä
En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman53800Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle
Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva50776- 55758
- 101731
- 33702
- 60699