Ethän sä tiedä, mitä siinä operaatiossa todellisuudessa tehdään eli voidaan imuroida koneelta kiinnostavia tietoja. Olenkin sitä mieltä, että mikrosoft vakoilee USAn piikkiin ja juuri tästä syystä EU ei kehity "suurvallaksi" vaan usa menee aina edellä, kun se saa nuo eu-suunnitelmat vakoiltua näiltä eu-hölmöjen koneilta.
Vanhat tiedot niitä ei kiinnosta, siksi saan W7;kani kanssa olla ihan rauhassa. Ei päivityksiä mutta ei kyllä mitään vakoiltavaakaan. Mutta hyvä niin, sillä vanha koneeni toimi tosi luotettavasti ja vakaasti ja on jo kohta 15 vuotias. Jaksaa palvella yhä, moitteettomasti:
Acerin peruja ja valmistama emo ja AMD ahthlon II x220 ja 12 gt muistia, pari kpl HDD ja tiedotkin visusti turvassa (varmuuskopioituna aina toisella)
Avast suojaa, ettei Bill käy luvatta ronkkimassa ja Avasthan on eurooppalainen peluri, olinkos oikeassa ?
t. haans.
Oletteko tulleet ajatelleeksi; Tuo päivitystoiminta, sehän voi olla puhdasta vakoilua.
13
240
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllä W7 vakoilee, siitä on kokemusta.
- Anonyymi
... muttei "päivitä" enää, kiitos siitä toimntarauhasta
- Anonyymi
Toisin sanoen ei ole varaa ostaa uudempaa konetta ja lääkärit suosittelivat osasto-jaksoa.
- Anonyymi
Rahaa tilillä kymmeniä tuhansia, olit siis kokoomus-jallittaja ja siis pahasti väärässä.
Pitää tietää, kuka kusettaa ja ketä ! - Anonyymi
Sill' juuri säästyy rahat kun ei tuhlaa uusiin koenisiin ja altistu uusiin käyttiksiin kohdistuviin hyökkäyksiin. Kännyköissä riski suurin ja kuukkelin tuotteita kuten chromea kannattaa varoa aina.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Rahaa tilillä kymmeniä tuhansia, olit siis kokoomus-jallittaja ja siis pahasti väärässä.
Pitää tietää, kuka kusettaa ja ketä !Kokoomus = Tuho!
- Anonyymi
Windowsin päivityshän on vakoilua, ensin palvelin sekkaa koneesi ja sitten päättää mitä päivitysiä siihen laitetaan.
- Anonyymi
Ry Kuopion SER-Koneet.
t. Hans Gruber - Anonyymi
Eipä tuon tasoisesta koneesta kannattaisi paljon hihkua. Nykymittapuulla onnettoman hidas. Athlon x220 oli ilmestyessään budjettikoneisiin tarkoitettu prossu. Mekaaniset kiintolevyt ovat kanssa jo menneen talven lumia. Kelpaavat hyvin vielä tilanteisiin, missä tallennustilaa pitää saada paljon. Koneen käynnistyslevynä ovat jäätävän hitaita.
- Anonyymi
>>käynnistyslevynä ovat jäätävän hitaita.
Kuten erityisesti sieläkin päässä niin tääläkin tiedetään, että se ylivoimaisesti HITAIN lenkki on se koneen käyttäjä. Niin hidas ettei noilla "nopauksilla" ole mitään väliä. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
>>käynnistyslevynä ovat jäätävän hitaita.
Kuten erityisesti sieläkin päässä niin tääläkin tiedetään, että se ylivoimaisesti HITAIN lenkki on se koneen käyttäjä. Niin hidas ettei noilla "nopauksilla" ole mitään väliä.Täytyy olla oikeasti päästään vialla, että käyttää mekaanista kiintolevyä buuttilevynä. Datasäilönä ovat ok, mutta varsinaisena käynnistylevynä ei mitään järkeä.
- Anonyymi
Se onkin parasta ettei 7 vaadi paljoa tehoja. Itse ostin yhden tehokkaimmista koneista ja ei ole ollut pienintäköäm ongelmaa, muistia 16Gt ja käyttis SSD:llä. Käynnistyykin keskimäärin 23 sekunnissa täysin sammutettuna, 10 ja 11 ei normaalisti edes sammu kokonaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Täytyy olla oikeasti päästään vialla, että käyttää mekaanista kiintolevyä buuttilevynä. Datasäilönä ovat ok, mutta varsinaisena käynnistylevynä ei mitään järkeä.
Onhan niitä käytetty kymmeniä vuosia ilman suurempia ongelmia, mutta SSD parempi kunhan pitää kloonilevyn varalla, sama tietysti HDD:llä, sekin voi hajota ykskaks.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun513645Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia
jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si1142600Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko5972302Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei192046KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar781847Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo431688- 201658
Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.
Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.1421602Millainen kaivattusi luonne on?
Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?951469- 281466