Suomen hallituksessa kohdistetaan köyhien yhteiskuntaluokkaan kuuluviin ihmisiin mitä erilaisimpia haitallisia ja sortavia toimia.
Luokkasota Kajaanissa
Anonyymi-ap
8247
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Kiitos Mestari ja kiitos Riikka ja PS ❤️
Ahkerimmat duunarit äänestää perussuomalaisia.
Ei,vaan tyhmimmät.
Köyhien on syytä tarttua köyhyyden syihin ja alkaa tekemään töitä asian eteen. Eli asiantilan korjaaminen on helppoa.
Köyhissä on paljon esim. sairaita ihmisiä. Ei heillä ole voimavaroja ponnistaa köyhyydestä ulos. Tai työttömiä jotka ei vaan saa töitä vaikka miten yrittäisi. Ei se ole useinkaan omaa syytä.
Nyt kun köyhät joutuu säästämään mm..ruoasta ja tarpeellisia lääkkeitä ei ole vara ostaa, niin sitä myötä terveydenhoito menot kasvavat tulevaisuudessa.
Hankala on työtä löytää, kun nykyisen hallituksen aikana konkursseja vuodessa on tullut yli 3000 ja työttömiä on yli 300000 sitten sanotaan mene siitä töihin. Näin yleensä Persut sanoo. Kokoomus ja Prrsut tuhoaa Suomen. Ruokajonot ovat ennätys pitkät.
Suomessa tuloerot ovat tutkitusti maailman pienimmät. Kasvattamalla tuloeroja saadaan talouteen hyvinkin tarpeellista buustia.