Luokkasota Kajaanissa

Suomen hallituksessa kohdistetaan köyhien yhteiskuntaluokkaan kuuluviin ihmisiin mitä erilaisimpia haitallisia ja sortavia toimia.
8247
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Kiitos Mestari ja kiitos Riikka ja PS ❤️

Äänestä

Ahkerimmat duunarit äänestää perussuomalaisia.

Äänestä
  • Ei,vaan tyhmimmät.

    Äänestä

Köyhien on syytä tarttua köyhyyden syihin ja alkaa tekemään töitä asian eteen. Eli asiantilan korjaaminen on helppoa.

Äänestä

Köyhissä on paljon esim. sairaita ihmisiä. Ei heillä ole voimavaroja ponnistaa köyhyydestä ulos. Tai työttömiä jotka ei vaan saa töitä vaikka miten yrittäisi. Ei se ole useinkaan omaa syytä.

Äänestä

Nyt kun köyhät joutuu säästämään mm..ruoasta ja tarpeellisia lääkkeitä ei ole vara ostaa, niin sitä myötä terveydenhoito menot kasvavat tulevaisuudessa.

Äänestä

Hankala on työtä löytää, kun nykyisen hallituksen aikana konkursseja vuodessa on tullut yli 3000 ja työttömiä on yli 300000 sitten sanotaan mene siitä töihin. Näin yleensä Persut sanoo. Kokoomus ja Prrsut tuhoaa Suomen. Ruokajonot ovat ennätys pitkät.

Äänestä

Suomessa tuloerot ovat tutkitusti maailman pienimmät. Kasvattamalla tuloeroja saadaan talouteen hyvinkin tarpeellista buustia.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Suomen hallituksessa kohdistetaan köyhien yhteiskuntaluokkaan kuuluviin ihmisiin mitä erilaisimpia haitallisia ja sortavia toimia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu