Olevinaan suomalaisia kanavia kun tekoälytön lukee suomeksi päin peetä ja videoon lisätty tekstejä huonolla suomella. Tekoälytön myös vastailee kommentteihin kanavan "omistajana" ja luultavasti tekeekin kommentteja. Ei kukaan suomalainen uskoisi noita ihmisen lukemaksi kuten joku väittää ja tekoälytön vastaa aivan samalla tavalla. Hyvä esimerkki Elämä valojen jälkeen -kanava.
https://www.youtube.com/watch?v=TWddWUmeiXY
Chumlee tuomittiin tämän jälkeen elinkautiseen vankilaan Pawn Stars -videolla aloituskuvassa teksti: tuomittu elämään. Lukee tyhjänpäiväisiä asioita, kuvat ei liity selostukseen ja tuomiokin oli 3 vuoden valvonta huumeiden ja aseiden takia, sekin selviää vain muualta. Olevinaan isoja rahasummia, mutta tekoälytön lukee 20 0, 40 0 jne.
Betty Whiten videolla aloituskuvassa teksti salaus paljettu... Tälläisiä ei pitäisi kenenkään katsoa, minulle riitti tuo yksi video tai kuvakooste paremminkin.
Aikaisemmin kääntäneet otsikot suomeksi, ne käänökset sai estettyä, saisipa kaikki tekoälyn telemät videot ja kanavat estettyä automaattisesti. Onneksi voi estää koko kanavan selaimen lisäosalla.
Tekoälytön pilannut youtubenkin
8
1024
Vastaukset
- Anonyymi
Toinen ärsyttävä on aloituskuvat monilla videoilla mitkä ei liity mitenkään videoon. On vaikka junan pituinen rekka tai mitä tahansa älytöntä. Ne saisi estettyä laittamalla aloituskuvan tulemaan keskempää videolta, mutta sitten jää kunnollisten kanavien aloituskuvat ja otsikot pois. Kuukkeli tuhoaa kaiken, mahdollsimman paljon katseluita ja mainoksia vaikka videoissa ei olisi mitään perää. Onneksi ainakin ne mainokset saa estettyä.
- Anonyymi
Juu niitä valekuvia ollut jo vuosia.
- Anonyymi
AVAAJALLE: Pitäisikö sinulle harkita lääkerobottia
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
AVAAJALLE: Pitäisikö sinulle harkita lääkerobottia
SINUN pitää harkita sitä lääkerobottia. Vaihtoehtoisesti voit luopua linuksista ja hommata erinomaisen Windowsin tilalle.
Silloin poistuvat monet muutkin mielenterveysongelmat!
- Anonyymi
Ei ole mitään pilannut!
- Anonyymi
Vaiko sittenkin kaiken? Mitäpä ihmisten täällä sitten pitäisi tehdä jos tekoläjäys hoitaa jo kaiken - kun ei niitä videoita kestä katsoakaan.
- Anonyymi
Pitäisikö sinulle harkita lääkerobottia
- Anonyymi
Joistakin tullut aivottomia otuksia mitkä tollottaa netistä robottimaisesti mitä tahansa, vaikka tekoälyttömän tekemiä videoita tai toisten pelistreameja.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m3945917- 805288
Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest484316- 523921
- 523709
SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo1623400Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1003164Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky503148- 432269
- 492195