Tekoälytön pilannut youtubenkin

Anonyymi-ap

Olevinaan suomalaisia kanavia kun tekoälytön lukee suomeksi päin peetä ja videoon lisätty tekstejä huonolla suomella. Tekoälytön myös vastailee kommentteihin kanavan "omistajana" ja luultavasti tekeekin kommentteja. Ei kukaan suomalainen uskoisi noita ihmisen lukemaksi kuten joku väittää ja tekoälytön vastaa aivan samalla tavalla. Hyvä esimerkki Elämä valojen jälkeen -kanava.

https://www.youtube.com/watch?v=TWddWUmeiXY
Chumlee tuomittiin tämän jälkeen elinkautiseen vankilaan Pawn Stars -videolla aloituskuvassa teksti: tuomittu elämään. Lukee tyhjänpäiväisiä asioita, kuvat ei liity selostukseen ja tuomiokin oli 3 vuoden valvonta huumeiden ja aseiden takia, sekin selviää vain muualta. Olevinaan isoja rahasummia, mutta tekoälytön lukee 20 0, 40 0 jne.

Betty Whiten videolla aloituskuvassa teksti salaus paljettu... Tälläisiä ei pitäisi kenenkään katsoa, minulle riitti tuo yksi video tai kuvakooste paremminkin.

Aikaisemmin kääntäneet otsikot suomeksi, ne käänökset sai estettyä, saisipa kaikki tekoälyn telemät videot ja kanavat estettyä automaattisesti. Onneksi voi estää koko kanavan selaimen lisäosalla.

8

568

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Toinen ärsyttävä on aloituskuvat monilla videoilla mitkä ei liity mitenkään videoon. On vaikka junan pituinen rekka tai mitä tahansa älytöntä. Ne saisi estettyä laittamalla aloituskuvan tulemaan keskempää videolta, mutta sitten jää kunnollisten kanavien aloituskuvat ja otsikot pois. Kuukkeli tuhoaa kaiken, mahdollsimman paljon katseluita ja mainoksia vaikka videoissa ei olisi mitään perää. Onneksi ainakin ne mainokset saa estettyä.

      • Anonyymi

        Juu niitä valekuvia ollut jo vuosia.


      • Anonyymi

        AVAAJALLE: Pitäisikö sinulle harkita lääkerobottia


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        AVAAJALLE: Pitäisikö sinulle harkita lääkerobottia

        SINUN pitää harkita sitä lääkerobottia. Vaihtoehtoisesti voit luopua linuksista ja hommata erinomaisen Windowsin tilalle.

        Silloin poistuvat monet muutkin mielenterveysongelmat!


    • Anonyymi

      Ei ole mitään pilannut!

      • Anonyymi

        Vaiko sittenkin kaiken? Mitäpä ihmisten täällä sitten pitäisi tehdä jos tekoläjäys hoitaa jo kaiken - kun ei niitä videoita kestä katsoakaan.


      • Anonyymi

        Pitäisikö sinulle harkita lääkerobottia


    • Anonyymi

      Joistakin tullut aivottomia otuksia mitkä tollottaa netistä robottimaisesti mitä tahansa, vaikka tekoälyttömän tekemiä videoita tai toisten pelistreameja.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään

      Kaikkosen erityis­avustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po
      Maailman menoa
      212
      7460
    2. Halaisin sua mies

      Jos voisin 💗
      Ikävä
      57
      2912
    3. Onkohan meillä kummallakin joku pakkomielle toisiimme

      Vähän luulen että on..
      Ikävä
      190
      2327
    4. Mitä tämä on

      Ajatella, olen viimeksi nähnyt sinua melkein vuosi sitten ohimennen. Ja silloinkin sinä välttelit minua. En ole kuullut
      Tunteet
      10
      1733
    5. Ei monet elä kuin alle 60 v, mikä vaikuttaa?

      gulp, gulp.. Juice Leskinen eli 56 vuotta. Matti Nykänen eli 55 vuotta. Topi Sorsakoski eli 58 vuotta.
      Maailman menoa
      159
      1694
    6. Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.

      Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke
      Helsinki
      20
      1386
    7. Olen valmis

      Kohtaamaan sinut tänä kesänä, jos sellainen sattuma osuu kohdalleni.
      Ikävä
      74
      1240
    8. Nyt on konstit vähänä.

      Nimittäin tuulivoiman vastustajilla, kun pitää perättömiä ilmiantoja tehdä. Alkaa olla koko vastustajien sakki leimattu,
      Kiuruvesi
      38
      1173
    9. Hyvää yötä kaivatulleni

      En pysty tekemään kokemaan mitään sielussa tuntuvaa, syvää, vaikuttavaa, ilman että rinnastan sen sinuun. Niin kävi tänä
      Tunteet
      27
      1155
    10. Tilinpäätösvaltuusto 27.5

      Samalla viimeinen kokous ennen uudenvaltuustokauden alkamista. Vanhat antavat itselleen erinomaiset arvosanat, ja siirty
      Pyhäjärvi
      50
      1029
    Aihe