Vai ei työtön maksa veroja

no mistä niitä palautuksia sitten maksellaan ? Ei täällä ole kun näitä velka kasoja valittamassa omista tyhmistä valinnoistaan.
14390
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Vöydin asiakas

Äänestä

Työttömyyskorvaus on verotettavaa tuloa!

Äänestä
  • juu vaikka ei häävi ole niin siitäkin vielä veroa. Alle tonnista ei mitään veroja pidä ottaa. on se tulo mitä vaan,

    Äänestä

fagotti

Äänestä

Saispa aurinkoisen kesäpäivän ratoksi läskin tupauunon mulqqusta

t naapurin masa

Äänestä
  • Olen lainsuojaton hinaaja.
    Terveisin♥️
    ®Peruutuslaakimies
    Lakkijohtaja-perseenrasvaaja

    Äänestä

Olen välillinen värillinen veronmaksaja kun ostan kärsä punaisena olutta savon salesta työmarkkinatuella.

Äänestä

Työttömille pitäisi antaa miljoona euroa vuodessa, ja nostaa veroprosentti 60 prosenttiin. Sitten työtön maksaisi veroja 600 000 euroa vuodessa. Ajatelkaas mikä kunniallinen veronmaksaja.

Äänestä
  • Voisi lähteä kauemmas työtä hakemaan.

    Äänestä

  • Anonyymi00036 kirjoitti:

    Voisi lähteä kauemmas työtä hakemaan.

    Vaikka kuopioon

    tupauuno, imatra. Savo

    Äänestä

aivan liikaa veroa pienestä rahasta.

Äänestä
  • liian iso raha

    Äänestä

Vai työtön veronmaksaja....

Äänestä

Joo menee 20 prosenttia veroa työttömyyskorvauksesta. Kunta saa tästä osan kassaansa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 29 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

no mistä niitä palautuksia sitten maksellaan ? Ei täällä ole kun näitä velka kasoja valittamassa omista tyhmistä valinnoistaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu