öljynjalostamoita tulessa

Venäjällä useita
Tässä yksi https://x.com/bayraktar_1love/status/1879123951504531966
11302
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Kohta lähtee taas hypersonisia ohjuksia kohti Kiovaa. Sen jälkeen on kiva katsella kun kokakääpiö raivoaa tuhoutuneesta infrasta. Häneltä voisi kysyä, miksi aloitti leikin. Hän olisi voinut toimia toisin ja nyt Ukraina saattaisi olla itäisen Euroopan nopeimmin kasvava valtio. Tällä hetkellä on jäjellä vain savuavat rauniot, täydet ruumishuoneet ja valtava korruptio.

Äänestä
  • Otahan lääkkeesi

    1Äänestä

  • Tuo on täysin totta.narkkari yrittää sitten kerjätä sääliään ympäri maailman kun saa nokillee .panokset nousee

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Otahan lääkkeesi

    Hän kirjoitti täyttä asiaa.mutta ota toki sinä lääkkeesi ja yritä nähdä valoa tunnelin päässä

    1Äänestä

  • "lähtee taas"

    Tarkennatko tuota? Onko lähtenyt joskus aiemmin? Jos lähti, aiheuttiko mitään?

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    "lähtee taas"

    Tarkennatko tuota? Onko lähtenyt joskus aiemmin? Jos lähti, aiheuttiko mitään?

    Jos lähtikin, ei aiheuttanut mitään merkittävää. Saattoi osua johonkin asuinrakennukseen, mutta ei räjähtänyt. Ryssä ryssikin senkin. Saivan kuitenkin ilmaan, ainakin neljä kertaa on yritetty saatanaa ilmaan eikä kertaakaan onnistunut. Toivottavasti yrittävät joskus ydinlatauksen kanssa! Siitä tulee hauskaa!

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Jos lähtikin, ei aiheuttanut mitään merkittävää. Saattoi osua johonkin asuinrakennukseen, mutta ei räjähtänyt. Ryssä ryssikin senkin. Saivan kuitenkin ilmaan, ainakin neljä kertaa on yritetty saatanaa ilmaan eikä kertaakaan onnistunut. Toivottavasti yrittävät joskus ydinlatauksen kanssa! Siitä tulee hauskaa!

    Ensimmäinen ohjus olikin ilman taistelukärkeä, hienovarainen varoitus kääpiölle tulevasta. Kääpiö on tunnetusti jääräpäinen, joten oman kansan tapattaminen jatkunee niin pitkään kuin miehiä riittää tai aseita ja rahaa virtaa lännestä. Jos hyvin käy, niin molemmat loppuvat ehkä piankin.

    Äänestä

  • Voisit kertoa myös mitä tapahtui viime viikolla Ukrainan Mykolaviessa ja Odessassa. Näissä paikoissa tuhottiin kerralla kunnolla Ukrainan joukkoja, aseistusta, upseereita, mahdollisesti myös länsimaisia sotilasneuvonantajia, aseiden kuljetuksissa käytetty laiva sai osumaa ja paljon muuta positiivista. Kerro joskus näistä hyvistäkin tapahtumista!

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Voisit kertoa myös mitä tapahtui viime viikolla Ukrainan Mykolaviessa ja Odessassa. Näissä paikoissa tuhottiin kerralla kunnolla Ukrainan joukkoja, aseistusta, upseereita, mahdollisesti myös länsimaisia sotilasneuvonantajia, aseiden kuljetuksissa käytetty laiva sai osumaa ja paljon muuta positiivista. Kerro joskus näistä hyvistäkin tapahtumista!

    Ainako näitä vajaamielisiä putinistiörkkejä riittää. Menkää Siperiaan syömään paleltunutta kaalia.

    Äänestä

  • Anonyymi00012 kirjoitti:

    Ainako näitä vajaamielisiä putinistiörkkejä riittää. Menkää Siperiaan syömään paleltunutta kaalia.

    Tekeekö totuuden kertominen ihmisestä putinistin? Kaikesta täälläkin viljellystä propagandasta huolimatta kannattaisi pysyä totuudessa ja kertoa tapahtumista realistisesti. Totuus tulee kuitenkin aina jossakin vaiheessa esiin.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Venäjällä useita
Tässä yksi https://x.com/bayraktar_1love/status/1879123951504531966

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu