Yle kertoo lisää https://yle.fi/a/74-20136925
Huh huh.. Vekka linja-auto yritys velkaa Vaasan kaupungille 370000 euroa
5
211
Vastaukset
- Anonyymi
Miksi kaikki eivät aja omalla autolla? Pähköhullua kylvää rahaa busseihin ja pyöräteihin, kun niitä käyttää vaasassa ehkä 50 kommunistia.
- Anonyymi
Ihan päinvastaisesti voi sitten väittää päinvastaista. On pähkähullua käyttää omaa autoa, kun pyöräteitä on joka suuntaan ja busseillakin pääsee ja molempiin on satsattu rahaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ihan päinvastaisesti voi sitten väittää päinvastaista. On pähkähullua käyttää omaa autoa, kun pyöräteitä on joka suuntaan ja busseillakin pääsee ja molempiin on satsattu rahaa.
Ruuhkista ei päästä koskaan.
- Anonyymi
ainahan on maksettava eikös juu....
- Anonyymi
No huh huh. Kaupunkisuunnittelu on jättänyt maksamstta. Totta kai firma pitää puoliaan.
Tuo nyt on vain ruotdinkielisten kostoa kun menettivät linjat. Paremmin on Vekka hoitanut hommat.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla
"älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen523270Venezuela on hyvä esimerkki vasemmistolaisten pahuudesta
Jokainen tietää, että Venezuelassa on pitkään ollut Chavezin ja Maduron vasemmistohallinto. Maan talous on romuttunut,672663Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta
Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään662467Ei tule uni
Kuten epäilin. Onneksi viime yön sain ihan hyvin nukutuksi. Tiesin kyllä, ettei tästä mitään tänään tule.621348Miksi juuri Venezuela?
Kaikista maailman valtioista Trump otti silmätikukseen Venezuelan. Mutta minkä ihmeen takia? Kyseessä on kuitenkin vähäp3041278Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?41143Jos mies olet oikeasti...?
Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh1041034- 411026
- 42997
- 80991