Bullterrierin pentuja??!!

apua kaipaava

Haluaisin ostaa bullterrierin pennun, tosin vasta vuoden päästä. Ajattelin lähteä "aikaisin" liikkeelle, että tosiaan saan pennun ensi kesä-heinäkuuksi. Olen soitellut suomalaisille kasvattajille ja tilanne on suorastaan toivoton, pentuja ei vaan synny, ja kun syntyy niin kaikki on jo varattu. Miten saisin hankittua pennun ulkomailta (viro tai venäjä)? Pennulla pitää olla paperit! Ostan pennun myös suomesta jos löytyy. Kokemusta bulleista on kahdeksanvuoden ajan.

4

710

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • bulli
    • Nimimerkki____

      Mitä mitä iskikö murkkuikä?

    • kasvattaja

      Kyllä pentuja syntyy, viime vuosina paljonkin. Bullterrierin hankkiminen vaatii pitkäjänteisyyttä, ja halua tehdä yhteistyötä kasvattajan kanssa jo pitkään etukäteen. Siitä tunnistaa vastuuntuntoisen kasvattajan.

      Ei bullin hankkimisessa pitäisi olla mikään kiire. Tärkeintä tulisi olla, että pennun vanhemmat on terveystestattu, ne ovat hyväluonteisia, rekisteröityjä ja kasvattaja on aidosti kiinnsotunut siitä millaiseen kotiin pennut menevät.

    • bullinomistaja

      Katsokaa aloitusviestin päiväys...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      Oikein häiritsee?
      Ikävä
      152
      2165
    2. Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa

      Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir
      Maailman menoa
      340
      1401
    3. Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?

      Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.
      Ikävä
      94
      1365
    4. 168
      1271
    5. Hitto että tekis

      Mieli saada sua
      Ikävä
      68
      1061
    6. Minä tiedän sen

      Sinun ei tarvitse nainen sitä sanoa, minä tiedän jo sen.
      Ikävä
      35
      968
    7. Minkä kultakimpaleen

      Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik
      Ikävä
      31
      929
    8. Ikävä on häntä

      Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos
      Ikävä
      59
      910
    9. Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?

      https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta
      Maailman menoa
      27
      862
    10. Onko kaivattusi

      Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?
      Ikävä
      46
      839
    Aihe