Onko mielestänne reilua torikaupan yrittäjiä kohtaan, että toreille parhaana myyntiaikana majoittuvat puoluepoliitikot ja muut "hyväntahdon" lähettiläät jakamaan ilmaiseksi kahvia, makkaraa tai muuta houkutinta sanomaansa saattamaan "uhreilleen", sekä ääniä kalastelemaan milloin missäkin vaaleissa?
Toreilla kun samoja tuotteita myymällä yritetään ansaita elantonsa.
Monet kunnat ovat jo heränneet ja kieltäneet näiltä lähettiläiltä muun kuin yksittäisten makeisten jakamisen ilmaiseksi toriaikana. Koskahan Tampereen kunnallisvirkamiehet uskaltautuvat tekemään saman päätöksen?
Mielenkiinnolla seuraten terv. Aapeli
Poliitikot ja muut taivasosuuden jakajat kauppatoreilla
Anonyymi-ap
0
140
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614368KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1483139Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo472458Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?482370- 982025
- 241883
- 301606
- 231602
- 1531445
- 341233