photoshop

elikkäs kun olen vasta hommannut photoshopin niin tarvisin apuja..
mistähän sieltä löytyisi jotain kehyksiä ym..?

Ja toinen oli et mistä löytyisi sellaiset "kehykset"
et siin kuvan ympäril ois valkosta ja sit et se kuva vähän vääntyis vähän aaltomaisesti tai vastaavaa?
5464
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

tekemään ne "itse". Ohjelmassa on suorakulmarajaus vasemmalla ylhäällä. Rajaa kaksi kertaa eli kuvan reunaan ja sitten kehysten leveydeltä. Sitten lisäät haluamaasi väriä kehykseen. Erilaisilla suodattimilla voit muuttaa kehyksen muotoa.

Äänestä
  • Siis valmiita kehyksiä fotarissa. Actions paletti vaan framille ja valitsemaan.

    Äänestä

  • vaikka kuinka paljon kirjoitti:

    Siis valmiita kehyksiä fotarissa. Actions paletti vaan framille ja valitsemaan.

    ...löytyy myös netistä ilmaiseksi pilvin pimein. Googlella töihin vaan....

    Äänestä

ja iloa kalliista ohjelmasta saat, kun ostat tai lainaat kirjastosta jonkin hyvän PS-kirjan, vaikka PhotoShopWow, niin pääset alkuun loistavan, mutta aloittelijalle hieman hankalan softan kanssa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


... kirjoitti:

elikkäs kun olen vasta hommannut photoshopin niin tarvisin apuja..
mistähän sieltä löytyisi jotain kehyksiä ym..?

Ja toinen oli et mistä löytyisi sellaiset "kehykset"
et siin kuvan ympäril ois valkosta ja sit et se kuva vähän vääntyis vähän aaltomaisesti tai vastaavaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu