Kävin tänään sysmän 17.1 s-marketissa ostoksilla, kesken ostostosten teon iski armoton vessahätä ja pyysin kassalta avaimen, kun pääsin vessaan huomasin että joku oli jättänyt kultaleiman vielä rullassa olevaan paperiin, sillä oli siis pyyhitty takapuolta mutta oli vielä paperi kiinni rullassa, noh avasin kannen heittääkseni sen ulostepaperin pönttöön niin siellä odotti toinen yllätys, täys arsenaali ja roiskeita ympäri pyttyä.
Selvästi jätetty tahallaan ja oikein väkisin puristettu niin että roiskuu varmasti.
Eikö S.marketin henkilökunta voisi käydä tarkastamassa wc tilat jokaisen käyttäjän jälkeen, ja jos on jätetty betonit myllyyn niin voisi vetää ne sinne minne ne kuuluu.
Yst,Sirkku Tuominen, Lempäälästä.
S-Marketin yleisvessa.
29
1597
Vastaukset
- Anonyymi
No sellaista sattuu, minulta on unohtunut kerta jos toinenkin vetää yleistä vessaa.Taisin olla syyllinen aikoinaan uotista löytyneeseen pakettiin.
- Anonyymi
Onko tämä keksitty... Itse kävin ko. wc:ssä viikko sitten ja siisti oli. Mitään avainta en tarvinnut. Enkä aikaiseminkaan.
- Anonyymi
Ei sentään myyjät voi alkaa jokaista vessassakävijää vahtimaan. Riihimäen Atomin alakerrassa oli kerran joku tehnyt sellaset kakkakepposet että oli pytty, lattia, seinä ja paperirulla kaikki yltä päältä paskassa ja sääliksi kävi kun ajatteli siivoojaa jolle se nakki napsahti. Ihmisiä on monenlaisia mutta onneksi suurin osa osaa käyttäytyä.
- Anonyymi
Tämä on ihan keksitty juttu........
- Anonyymi
No ei kyllä ole, terv sirkku
- Anonyymi
Se oli oikeesti persvako eikä mikään Sirkku Lempäälästä
- Anonyymi
Valetta tämä on vale Sirkku , jo toisen kerran sama tarina samasta vessasta ja asiasta ja samalla nimellä, juksausta koko hälmö satu...
- Anonyymi
Sirkku ollut itseteossa paikan päällä. Selvä noro virus iskenyt kesken kaiken.
- Anonyymi
Niin on ja kun tietää että vessa jäi hänen jäljiltä huonoon kuntoon niin höpöttelee täällä kun pelkää että joku näki hänen tulevan vessasta ja juttu leviää että Sirkku on paskalinko.
- Anonyymi
Parahin Sirkku! Et ehkä huomannut ,että sait vessakäynnistäsi tupla bonukset. Terveisin osuuskauppaväki.
- Anonyymi
Tätä on olla ns ihmisten ilmoilla
- Anonyymi
Aika moni joutui ottamaan tekohengitystä Sirkun jälkeen. Tv. Alavuren Ahti
- Anonyymi
Kaasunaamarit valmiiksi päähän kun näkee että Sirkku on Ässässä ” asioilla ” 🤮
- Anonyymi
Aloitusta ilkkuville kommentoijille tiedoksi, ei ole mukava siivota toisten ulosteita.
Yst.Sirkku- Anonyymi
Jahas, että siivosit sen vessan vaikka ei ollut mukavaa tehdä.
- Anonyymi
Älä viitti heittää tällaista läppää meidän kylän s- marketin yleisövessasta, se on aina siisti kuten pitää. Juttusi on bogus.
- Anonyymi
Ei löytynyt yleisövessaa. Tulin kaukaa, kuka korvaa? Ex hippi 10 nisti.
- Anonyymi
Ei muuten ole siisti,edes siivouksen jälkeen.Kusisella mopilla vähän hoidostaan.
- Anonyymi
Nyt hei sysmäläiset opetelkaa pyyhkimään. Paperia vedetään siitä rullasta, katkaistaan sopiva pätkä. Sitten pyyhitään persus ja tarpeen mukaan irrotetaan rullasta lisää paperia. Sitten noustaan ylös, vedetään pöksyt jalkaan ja sen jälkeen laitetaan kansi alas ja vedetään se vessanpytty. Sillä lailla. Ei ole vaikeaa.
- Anonyymi
Joo kerran kans menin sinne niin siellä oli erään naisen valokuva ja spermaa pitkin seiniä, kiihotuin todella paljon ja laskin myös omani lattialle.
- Anonyymi
tuliko löysä vai kjova
- Anonyymi
Pikku lapset n 1- 2 v ovat kehitysvaiheessaan jossa kakka on ihmeellinen kun se tulee ja on potassa. Sitä joku on onnistunut tutkimaan lähemmin.Tuliko kakka kysytään. Tämä kakka vaihe on normaali pikkulapsen kehittymisessä ja jää taakse.
Kasvu ja kehitys etenee nopeaa tahtia tuoden uusia haasteita kasvamiseen , kehittymiseen ja niihin tutustumiseen ja oppimiseen. - Anonyymi
Tässä ei nyt ymmärretä Sysmäläistä taiteen luomista. Kesäisim sitä pääsee toteuttamaan useisiin yleisölle avoinna oleviin kohteisiin. Upeita piirroksia ja sormin maalattuja teoksia. Hätähuuto kun kulttuurista nipistetään. Nyt rakastava kannustus taiteen tekijöille.
- Anonyymi
Onkohan kovinkaan relevanttia spekuloida näin sekundaarisilla argumenteilla
- Anonyymi
No eipä tietenkään mutta kun aloittaja oli törmännyt sellaiseen spekulaatioon siellä S-marketin vessassa että sitä nyt sitten tässä joukolla puidaan että ollaki vai eikö olla.
- Anonyymi
Sysmässä aivan selvästi hallitaan nuo paska-asiat, vaikka muuten siellä ei tiedetä mitään.
Terv. Olavi Virta Laukeelasta.
- Anonyymi
Keskustelu on jo päättynyt.
- Anonyymi
Oli tänään jätetty maissikaapeli.
- Anonyymi
Joskus käyny vessassa tumpulla.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille
Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.3432789SDP pelastaa uppoavan Suomen
2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis622247Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti
Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj781939Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee
Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis651581- 1401522
- 611078
Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma
Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki1021019Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!
Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li7918Raiskaukset loppumaan?
Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön230875- 39770