Nurmijärvellä paljastui perhehelvetti.
Onko tämä yhteiskunta ( onnellinen kansa ) niin selkärangaton, että näitä ei saada kuriin. Mitä tekee lauman johtaja Aleksanteri Stubb? Esittelee tekareita ympäri maailmaa ja napsii rusinoita pullasta eikä älyä, että olis lauma hoidettavana.
Muistan, kun paljastui Vilja Erikan kohtalo, oli tv:ssa joku lastenpsykiatri puhui kuin jokapäiväisestä leivästä
" näitä sattuu tämän tästä ".
Onko niin, että unohdetaan tämäkin ja aletaan odottamaan uutta
Taas perhehelvetti
2
197
Vastaukset
- Anonyymi
"Perhehelvetit" eivät osu Presidentin tehtäväkenttään.
Tasavallan presidentin tehtävistä ja toimivallasta säädetään pääasiassa perustuslaissa. Perustuslaissa säädettyjen tehtävien lisäksi presidentti hoitaa hänelle muualla lainsäädännössä erikseen säädetyt tehtävät.
Perustuslaissa säädetyt tehtävät
- Hallitusvallan käyttö
- Kansainväliset suhteet
- Valtiopäivät ja ennenaikaisten eduskuntavaalien määrääminen
- Lain vahvistaminen ja asetusten antaminen
- Valtioneuvoston jäsenten nimittäminen ja vapauttaminen tehtävistään
- Virkanimitykset ja tehtävään määräämiset
- Puolustusvoimien ylipäällikkö
- Armahdus
Muut tehtävät
- Kunniamerkit ja arvonimet
- Ahvenanmaa
- Valtuudet poikkeusoloissa - Anonyymi
Kannattaisi nukkua yöllä, niiin ehkä keksisi puhtailla aivoilla paremmin, kenen tulee ja täytyy hoidella perheasiat.
Meidän yhteiskuntamme on sen verran hyvä, että täällä eläisi onnellinen kansa, jos se ymmärtäisi, missä hyvinvoinnissa elävät. Ja lisäksi ymmärtäisivät nukkua silloin kun on nukkuma-aika.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun302806Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko5081827Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei171800- 171414
Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia
jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si731310- 241245
Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo431208Millainen kaivattusi luonne on?
Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?761151- 311018
UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista LPR:ssa
Ilta-Sanomissa oli uutinen. Metsäyhtiö UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista Kaukaan-tehtaalla Lappeenrannassa97997