ajoin paripäivää sitten 60 alueella 130 Ohituskaistalla ja tien toisella puolella tuli yllätys poliisit mutta eivät pistänyt vilkkua päälle tai tullut perään tuleeko mitään seuraksia?
60 alueella 130kmh
Anonyymi-ap
11445
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Tuskin, mutta jos tulee, niin kortti pois ainakin vuodeksi ja linnatuomio törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta.
Tuskin tulee mitään, poliiseilla ei ole ollut tutka päällä eikä ole saanut sinun nopeutta mitattua. Opettele noudattamaan nopeusrajoituksia!
Oliko heillä katolla "Poliisi" kyltissä valo?
Jos ei niin ei ollut tutka päällä.
Voi jeesus sentään. Vieläkö jonkun poliisilaitoksen alueella edes on niin vanhoja autoja, että kattopaneelissa on valaistu "poliisi"?
Entä kerrotko vielä meille, mikä järki koskaan vanhoinakaan aikoina olisi ollut kytkeä tämän valopaneelin valo ja tutkan virransyöttö yhteen?
Voih.. Missä olit kun järkeä jaettiin... Pohjanmaalla ihan ja jos ei ole tuo kyltti valaistu ei ole tutka on ja siitä on ihan kytän oma kommentti että vituttaa kun tutka ei ole kokoaikaa päällä. Rassaako sinua pieni NoloMolo? Pyyhi ruikkus kun lirahti?🧻🧻🧻
Voihan se toki olla, että teillä siellä sisäsiittoisella pohojanmaalla ollaan jälkeenjääneitä poliisiautojenkin suhteen.
Mutta ei sillä valolla edelleenkään mitään tekemistä tutkan kanssa ole. Se paikallinen "kyttä" on vienyt sinua kuin litran mittaa.
Tuskinpas vaan kun sukua..
Kaikkihan te keskenänne siellä sukua ootte. Mutta sukuhan se on pahin.
Mutta käyhän kysymässä uudelleen, ja sillä välin kysy itseltäsi, mitä järkeä moisessa alkuunkaan olisi.
Näinkun kuksit koiraa eilen livenä.. ota web kamera pois päältä.. tuo teippi ei suojaa!
🤭🤭🤣
Tuollaista kommenointia tuottaa vain peripohjanmaalainen sisäsiittoisuus.
Toivotaan, että pääsit kuviin, perästä kuuluu.