Mukava ajaa yhdistelmää. Monesti ainoa paikka käydä wc:ssä on huoltoasemat. Joka ikinen vitun wc on räjäytetty paskalla. Miksi te läskit ette osaa siivota omia jälkiä? Huomaa kyllä elämänlaadun: Ruma puoliso, asut vuokralla, syöt makkaraperunat joka päivä (menisit lenkille joskus)
Muuten mukava työ näin 24 vuotiaana, okt hommattu vuosia sitten ja kolmas lapsikin suunnitteilla, puhumattakaan tosi hyvästä taloudellisesta tilanteesta. Mutta en vaan voi ymmärtää teitä elämänkalluja kollegoita ketkä elätte kuin possut ja ette välitä ollenkaan muista.
Siat???????
4
175
Vastaukset
- Anonyymi
Kela aukeaa ysiltä, valmistaudu lähtöön.
- Anonyymi
Sulle hyvää asiaa just vessassa käymisestä täällä:
https://ylilauta.org/satunnainen/27q0nt#post-268499351 - Anonyymi
No katos kun aamupalaksi vetää kupin mustaa ja puoli askia norttia ja päivällä sitten ahmii ison makkarapannun tuplilla kananmunilla niin onhan se selvää että jossain vaiheessa sitten perse räjähtää pöntöön. Sellasta se on rahtarielämä, vatsat kuralla painetaan menemään pitkin Suomea ja "terveiset" jätetään milloin minkäkin paikkakunnan huoltsikan vessaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot533522Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe202912- 282584
- 702359
- 182201
- 502128
- 561901
- 581696
KL: Mari Hynynen avoimena - Jouni-rakkaan ja Joel-pojan välit ovat nämä!
Mari Hynynen (ent. Perankoski) on naimisissa Jouni Hynysen kanssa. Marilla on edellisestä liitosta yksi lapsi, Joel Vola111573- 171485