Jämsän 34-v koiranhakkaajanainen Iltalehdessä 20.1 Kuka on kyseessä?

Anonyymi-ap

Nainen pahoinpiteli julkisesti koiraansa hakkaamalla, potkimalla, heitteli koiraan täysiä olut tölkkejä.
Koira otettiin naiselta pois ja valvontaeläinlääkäri myi koiran, mikä oli aivan oikein. Ties mitä kaikkea koira on kärsinyt kotona naisen kanssa! Tietääkö joku, KUKA on tämä koiranpahoinpitelijä? Pitäisi laittaa hänen kuva ja nimi lehtiin, niin törkeää hakata viatonta eläintä, jnka ainoa turva koiran emäntä on ollut!!!

19

1565

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Täysillä oluttölkeillä! Ei kyllä mitään järkeä! Olisivat voineet mennä rikki!😮

      • Anonyymi

        Niin olis. Joku rappio alkoholisti, eihän tuossa muuta vaihtoehtoa ole.


    • Anonyymi

      Sanokaa nyt tuo henkilö niin saa käydä nakkaamassa muutamalla olut tölkillä ohtaan!tölkit juotava ensin tyhjiks ja sitten valettava juotosbetonilla uudestaan täyteen,eiköhän ala tuntumaan!

    • Anonyymi

      Ylilauta.org siellä o

    • Anonyymi

      Joskus 80-luvulla oli Äänekoskella iääkkäämpi nainen jolla oli saksanpaimenkoira. Joka kerta kun hän oli ulkoiluttamassa tätä koiraa, hänellä oli toisessa kädessä koiran talutushihna ja toisessa kädessään pölynimurin suulake. En tiedä, että löikö hän mahdollisesti tätä koiraa tuolla suulakkeella, mutta tuskin hän sitä minään koiran leluna mukanaan kantanut.

      • Anonyymi

        Joo ja kolkytluvulla oli Rovaniemellä yhdellä hevosmiehellä ratsupiiska.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Joo ja kolkytluvulla oli Rovaniemellä yhdellä hevosmiehellä ratsupiiska.

        Ketä kiinnostaa


    • Anonyymi

      Taitaa ottaa omalle tunnolle, kun on 21 poistettua kommenttia. Pienellä vaivalla g o o g l e kertoo how is

      • Anonyymi

        Mitäs otat hähähää


    • Anonyymi

      Aivan saman voisi tehdä tuolle pakettiauton kuljettajalle Urjalassa, mikä sitoi peuran auton perään ja veti perässä.

      • Anonyymi

        Siis banaanin purijoita?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Siis banaanin purijoita?

        Ketä kiinnostaa


    • Anonyymi

      Vuoden koiranpito kielto että kohta taas koira maalitauluna tölkeille!!

      • Anonyymi

        Jämsä....kierrä se kaukaa


    • Anonyymi

      Akka saunan taakse.

    • Anonyymi

      Tämä koira oli miehen omistama
      .

    Ketjusta on poistettu 28 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      80
      2879
    2. Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta

      "I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from
      Maailman menoa
      78
      2365
    3. Riikka se runnoo työttömyyttä lisää

      Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276
      Maailman menoa
      75
      2218
    4. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      14
      2143
    5. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      6
      1559
    6. Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki

      Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue
      11
      1463
    7. Mitä ajattelet

      Siitä henkilöstä jota kaipaat? Sana vapaa!
      Ikävä
      83
      1247
    8. Taas alkoi soidinmenot.

      Ja historia toistaa itseään. Myönnän, että on varmasti semmoinen, mikä sinulle sopii. Innokas ja päällekäyvä eikä tuppis
      Ikävä
      8
      1110
    9. Mitä eniten haluat

      Kaivatustasi.
      Ikävä
      69
      1097
    10. No miten meni?

      Onko voittaja olo? Tunnetko onnistumisen riemua? Vastasiko lopputulos odotuksia? Kauaksi ajettu 😘
      Ikävä
      119
      1044
    Aihe