Sosiaalisen median surkeimmat sisällöt

Anonyymi-ap

Yksi surkeimmista sisällöistä joita jotkut ihmiset jakaa on eläinrääkkäysvideot. En tiedä mikä on pointtina jos joku haluaa pilata päivänsä katsomalla kun ihminen tai toinen eläin tekee eläimelle jotain. Kuka on niin sairas ihminen jolla on halu näitä katsoa ja jakaa?

Toinen surkea sisältö. Huoraavat naiset jotka hakevat vartalollaan huomiota.
Todella surkeita ja ala arvoisia. Kukaan täysjärkinen mies ei teitä halua kuin korkeintaan sänkyyn.

Kolmas surkea sisältö. Salikuvat ja videot. Okei käyt salilla niin käyn minäkin ja moni muu miksi pitäisi jakaa sieltä kuvia? Itse käyn treenaamassa en esittelemässä itseäni.

Neljäs surkea sisältö. Amerikkalaiset muka hauskat tai dramaattiset teennäiset videot jotka on salaa kuvattu monesta kulmasta. Kamera on paikallaan ja juuri siinä kohtaa muka sattuu kaikenlaista tai sitten on niin että on kiinnostava aihe jostain videosta mutta itse videota ei koskaan näytetä vaan siinä joku linssilude puhuu ja luulee että kaikki haluaa hänen naamaansa katsella ja ihailla eikä ole lainkaan klikannut sen luvatun videon tms sisällön takia. Amerikkalaisen muka hauskat videot jekkuilut on muutenkin rasittavia. Niissä menee puoli tuntia aikaan supinaan ja höpötyksiin ja tuleekin monesti sanottua että tee nyt se jo tai näytä se jo. Pelkkää jaarittelua.

Viides surkea sisältö. Kamppailulajien videot. Joku tekee hojo hojo potkuja ja onhan hän taitava mutta todellisessa tilanteessa varsinkin jos toisella on ase niin niillä ei ole mitään hyötyä tai tulee vastaan huomattavasti kookkaampi mies. Netti on täynnä muutenkin kaikkia roskavideoita jossa joku kääntyilee tatamilla ja muut lentelee itsestään ennen kuin edes kosketaan.

Kuudes surkea sisältö. Kaiken maailman taivaanrannan maalarit jotka pitää omaa liveä ja luulee että siinä ratkaistaan joku maailman todellisuus miten se on syntynyt uskonnot yms. Tulee heti pari mieleen. Katsokaas kun vaikka kuinka uskoisitte ja olisitte vakuuttuneita voittaisitte tai häviäisitte väittelyn kanavalla oikea todellinen tutkijoiden jotka sitä ammatikseen tekevät joilla on se tietous ja data vastaus on se että kukaan ei tiedä vastausta maailman syntymiseen jumalan olemassaoloon tai mihinkään muuhunkaan isoon kysymykseen niin tuskin sitä tietää myöskään alkoholisoitunut työtön kaveri joka tykkää väitellä somessa.

Seitsemäs surkea sisältö. Japanilaisen tms näköiset mies ja nainen kertoo dupattuna itsestäänselvyyksiä autosta.

Kahdeksas surkea sisältö. Politiikka. Nuoret naiset jotka ovat juuri kasvaneet aikuisiksi jolla ei ole minkäänlaista kokemusta juuri mistään kitisemässä miten asiat pitäisi olla. Feminismiä yms roskaa. Vähän väliä tulee vastaan kun selaa joku poliittisesti vammainen joka luulee että maailma pyörii niin että otetaan vaan velkaa jatkuvasti ja kehitysmaalaiset suomeen asumaan yms naurettavaa.

Yhdeksäs surkea sisältö. Trendi videot. Tämä ja seuraava perustuu ehkä ihmisen luonnollisiin ominaisuuksiin. Kun joku tekee hauskan tai ei välttämättä edes hauskan jutun toiset matkii sitä samaa ja vaikka se olisi kuinka surkea se alkuperäinen sitä täytyy matkia ja alusta on täynnä samalla kaavalla meneviä samoja juttuja. Itselle tulee mieleen siinä kohtaa että teenpä jotain erillaista mutta isolle osalle ihmisiä tulee se matkimisvietti eikä se oikeastaan rajoitu edes tähän. Sama koskee pukeutumista ja montaa muuta asiaa. Koristossut on yksi esimerkki. Kaikilla on sellaiset ja kaikkien mielestä ne on hienot. Omasta mielestäni ei ole enkä sellaisia siksi osta enkä päälleni pue vaikka kaikilla muilla maapallon ihmisillä olisi sellaiset ja tulisi laki että niitä pitää käyttää.

Kymmenes surkea sisältö. Kun tapahtuu jotain KAIKKI jakaa sen saman uutisen. Miksi? Tämä perustuu varmaan myös jotenkin luonnolliseen käytökseen ja on toiminut huono yhteyksisissä paikoissa jossain metsissä ja luolissa tai puissa mutta sosiaalisen median aikakaudella se ei toimi koska joka paikka on täynnä sitä samaa viestiä ja KAIKKI JOTKA NETTIIN PÄÄSEVÄT PYSTYVÄT LUKEMAAN SEN ALKUPERÄISEN UUTISEN IHAN ITSE! Sama koskee jotain esim joulua. Kuinka monelle jumalauta sitä pitää toivottaa ja moneenko kertaan? Satoja seuraajia jos käyt kommentoimassa niille ja siten vielä laitat itselle samat tyypit tulee sinun sivustolle. Siinä menee koko joulu niitä toivotellessa!

Listan lukeminen kannattaa myös ottaa humoristiselta kannalta.

0

316

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Kunpa minä tietäisin

        Olisipa minulla tietoa, siitä oletko sinä nainen kiinnostunut minusta, miehestä joka tätäkirjoittaa, vai olenko minä aiv
        Ikävä
        25
        2426
      2. paras asia kaivatussasi?

        ❤️‍🔥
        Ikävä
        114
        2066
      3. Vihaan sua todella paljon.

        Tiedoksi vaan 🙃
        Ikävä
        116
        1685
      4. Syitä välttelyyn

        En ennen ole kokenut tällaista. Miksi vältellään jos on ihastunut vai onko se aina merkki siitä ettei kiinnosta?
        Ikävä
        43
        1541
      5. Yksi päävastuullinen heitti lusikan nurkkaan.

        Toivottavasti omaisuuden hukkaamiskielto tulee välittömästi.
        Ähtäri
        9
        1477
      6. Miksi kaivattunne

        ei pystynyt koskaan kertomaan tunteistaan? Teitkö oikean valinnan kun lähdit etääntymään? Kuinka kauan olisi pitänyt odo
        Ikävä
        90
        1065
      7. Purrasta tehty huoli-ilmoitus

        Näin lehti kertoo https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0f1cfaf0-d4e4-4a97-9568-c27b3199b016
        Maailman menoa
        121
        1023
      8. Pelottaa kohdata hänet

        En tiedä jaksanko tai kykenenkö. Tuntuu jättimäiselle vuorelle kiipeämiseltä. Pitäisikö luovuttaa. Pitäisi. En jaksa nyt
        Ikävä
        87
        965
      9. Olisin halunnu vaan tutustua

        Ja kevyttä olemista... Mutta ei sitten. Ehkä mies säikähti, että haluan heti kaiken. 😅 Kävisi ihan sellainen kevyt meno
        Ikävä
        35
        957
      10. Tiedätkö ketään toista jolla on sama kaivattu

        Eli joka ikävöisi samaa henkilöä tällä palstalla? Tai muualla? Tiedätkö miten kaivattu suhtautuu tähän toiseen verrattu
        Ikävä
        15
        949
      Aihe