Kyllä vain.

3417
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

....

Äänestä

koskisi meitä kenellä on esimerkiksi vaikka 40 GB tavaraa koneellla ei poliisit tuu pidättämään, ne ettii paljon isompii tekijöitä

Äänestä
  • Ei niillä oikein ole edes perusteita ratsata kenenkään jakajan kämppää pelkän jakamisen vuoksi. Ei oikein täyty kotietsinnän edellytykset pelkällä jakamisella, tarvitaan näyttöä taloudellisesta hyödystä ennenkuin voi tulla ovelle karhuryhmän kanssa.

    Toki oikeusteitse voidaan hakea sun ip:si tiedot yhteydentarjoajalta ja sitten haastaa sut tekijänoikeusrikkomuksesta korvauksiin. Tämä on kuitenkin hankala ja aikaa vievä prosessi eikä varmaan ihan pienestä kukaan lähde sellaiseen. HUOM toi viimeinen on nyt sitten vain mun omaa spekulointia...

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


-I- kirjoitti:

http://www.iltasanomat.fi/uutiset/sahkeet.asp?id=1014863

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu