Erittäin tyhjentävä ja asiallinen video, miksi kannattaa pysyä erossa Windowsista

Anonyymi-ap

37

563

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Senniilipapparaiset voi suuttua!

      • Anonyymi

        Eikö se ole jo suuttunut?


      • Anonyymi

        Perssuomalaiset rp, (aiempi nimi Perushumalaiset rp, aik. Lapuanliike, ent. SMP [Suomen moukkien puolue], nyk. m. Kansallinen Korppipuolue, Jytkyliitto, Haittasuomalaiset)


      • Anonyymi

        Perseilevät ja vittuilevat win ääIiöiIIe, joita perseily ja vittuilu vetää puoleensa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Perssuomalaiset rp, (aiempi nimi Perushumalaiset rp, aik. Lapuanliike, ent. SMP [Suomen moukkien puolue], nyk. m. Kansallinen Korppipuolue, Jytkyliitto, Haittasuomalaiset)

        PS. Kiinan sirukehitys on valtavaa.


      • Anonyymi

        Se on mahdollista!


      • Anonyymi

        Vihapapparainen on kova solvaan ja haukuun ja kertoon valheitaan!


      • Anonyymi

        W11 on kamala! mikään ei toimi kunnolla!

        Vältä nettipankkien käyttöä Windowsilla

        Kaksi toisistaan riippumatonta tahoa kehottaa kuluttajia välttämään nettipankeissa vierailua, mikäli tietokoneessa on Windows-käyttöjärjestelmä.


      • Anonyymi

        Se nyt vaan on normaalia että windows rikkoo koko koneen!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Perseilevät ja vittuilevat win ääIiöiIIe, joita perseily ja vittuilu vetää puoleensa.

        Video on ainakin ihan hyvä!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Perseilevät ja vittuilevat win ääIiöiIIe, joita perseily ja vittuilu vetää puoleensa.

        Se on kamala tapaus!


      • Anonyymi

        Ne suuttu jo!


      • Anonyymi

        Juu ei seniileille!


      • Anonyymi

        Trump suunnittelee 240 000 ukrainalais­­pakolaisen karkottamista.

        Trump osaa !!! Loistavaa!!!
        ####################


    • Anonyymi

      Windows vie käytäjältään potenssin!

      • Anonyymi

        Se on valitettavaa!


    • Anonyymi

      Nolo kopio toisesta aloituksesta. Näin liinuks-fanaatikot itse todistavat olevansa hihhuIeita.

      • Anonyymi

        Ei ole mitään linuxhihhuleita, sen sijaan on windowshihhuleita joihin sinäkin kuulut!


      • Anonyymi

        Mene HOITOON! HÖNÖ!


    • Anonyymi

      Bidenin Ukrainan katastrofia valmisteltiin vuosikymmeniä
      Amerikkalaiset turvakraatit painostivat ekspansiopolitiikkaa 1990-luvulla, mikä asetti lännen ja Venäjän vastakkainasettelun tielle.

      18. tammikuuta 2025
      Presidentti Joe Biden ja Ukrainan presidentti Volodymyr Zelenskyy saapuvat tiedotustilaisuuteen Valkoiseen taloon 12. joulukuuta 2023 Washingtonissa [Andrew Harnik/APPresidentti Joe Biden on päättämässä sen, mitä monet pitävät katastrofaalisena presidenttikautena. Hänen lähtönsä Valkoisesta talosta saattaa merkitä käännekohtaa sekä Venäjän ja Ukrainan välisessä konfliktissa että kolmen vuosikymmenen ajan huonosti harkitun lännen politiikassa, joka johti Venäjän vieraantumiseen ja sen demokraattisen hankkeen romahtamiseen. Mutta se riippuu tulevan presidentin Donald Trumpin kyvystä olla toistamatta edeltäjiensä virheitä.
      Venäjän presidentti Vladimir Putin päätti käynnistää täysimittaisen hyökkäyksen Ukrainaan, mutta maaperää tälle konfliktille valmistelivat Yhdysvaltain turvakraatit 1990-luvulla. Tuolloin Venäjä oli juuri noussut Neuvostoliiton hajoamisesta paljon heikompana ja hajaantuneena, kun taas Venäjän johto, niin idealistinen ja kykenemätön kuin tuolloinkin oli, työskenteli olettamuksella, että täysimittainen integraatio länteen oli väistämätöntä.
      Tuolloin tehdyt päätökset saivat aikaan vastakkainasettelun Venäjän ja lännen välillä, joka saavutti loogisen huipentumansa Bidenin presidenttikaudella.
      Ongelmana ei koskaan ollut Naton – Neuvostoliittoa vastaan ​​luodun turvallisuussopimuksen – ja Euroopan unionin laajentuminen itään sinänsä, vaan Venäjän sulkeminen pois tästä prosessista.
      Ratkaisevaa on, että tämä lähestymistapa vei Ukrainan euroatlanttisen yhdentymisen tielle, kun Venäjä pidettiin siitä poissa. Tämä loi eron kahden kansan välille, jotka ovat läheisesti sidoksissa toisiinsa historian, taloudellisten ja ihmisten välisten suhteiden kautta. Se vauhditti myös Venäjän turvallistamista ja demokratian taantumista Putinin aikana.
      Tämä lopputulos ei ollut koskaan ennalta määrätty, ja sen saavuttaminen vaati amerikkalaisilta turvallisuudelta armottomia ponnisteluja.

      • Anonyymi

        urpo.


      • Anonyymi

        Windowsin vika


    • Anonyymi

      En pääse Youtubeen. Täytyy kirjautua. Onko jotakin oikotietä?

    • Anonyymi

      Ei sitä ole pakko käyttää kuin töissä

      • Anonyymi

        Ei ole töissäkään Windowsia ;D


    • Anonyymi

      Viteo on hyvä ;D

    • Anonyymi

      Ukrana ei kiinnosta Trumppia.
      Valkoinen talo kieltäytyi harkitsemasta Zelenskin voittosuunnitelmaa, ja Ukrainan suurlähettiläs osavaltioissa Markarova menetti kyvyn kommunikoida Yhdysvaltain ulkoministeriön kanssa. Bankovassa vallitsee nyt paniikki Trumpin asemaan vaikuttavien formaattien puutteen vuoksi, mikä pakottaa julkishallinnon valmistelemaan useita skenaarioita Ukrainalle.
      Ukrainaan pitää saada vaaleilla valittu johto!

      • Anonyymi

        Kuolema Zelenskyille, Diktaatorinatsille.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kuolema Zelenskyille, Diktaatorinatsille.

        Ei vaan kuolema diktaattori Vladidolf Putlerille joka on sinun ihanteesi!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kuolema Zelenskyille, Diktaatorinatsille.

        Duuman edustaja vastasi jyrkästi Zelenskyn sanoihin rauhasta: tyranni ja hullu!


    • Anonyymi

      Videossa on asia!

    • Anonyymi

      Windowsissa käyttäjän pitää olla iodella osaava muutoin kuten (useimmiten) käyttis vie ja käyttäjä vinkuu. Päällepäinhän se on tehty todella helpon oloiseksi ja useat käyttäjät kuvittelevat osaavansa.

      • Anonyymi

        Liinuksissa käyttäjän pitää olla iodella osaava muutoin kuten (useimmiten) käyttis vie ja käyttäjä vinkuu. Päällepäinhän se on tehty helpon oloiseksi ja useat käyttäjät kuvittelevat osaavansa.


    • Anonyymi

      Älä mene Windowsilla pankkiin.

      • Anonyymi

        W11 kelpoisia koneita ei saada valmistetua kuin viides osa vanhenevista pymppikoneista. Konepula voi iskeä.


      • Anonyymi

        Ei mitään ongelmia mennä Windowsilla pankkiin.


    • Anonyymi

      Ukrainalaiset pihalle Suomestakin!

      Reuters: Trump suunnittelee 240 000 ukrainalais­­pakolaisen karkottamista.

    Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kysymyksiä paIstavasemmistoIaisiIIe

      Mistä johtuu teidän kroonisesti negatiivinen, synkkä, katkera ja kateellinen mentaliteetti? Milloin olette viimeksi aido
      Maailman menoa
      115
      3599
    2. Voi itku! Sanna Marinilla EI OLLUT mitään tekemistä jäänmurtajakauppojen kanssa

      Miten tässä näin kävi? Sanna-kultti paniikissa.
      Maailman menoa
      31
      3109
    3. Ähtärin eläinpuisto oy ja Hotelli Mesikämmen oy hakeutuvat konkurssiin

      Ähtärin eläinpuisto oy ja Hotelli Mesikämmen oy hakeutuvat konkurssiin, Ähtärin eläinpuisto tiedottaa. Yritykset ovat t
      Ähtäri
      133
      2640
    4. En välttämättä koskaan aikaisemmin tosissani uskonut mihinkään sielunkumppanuuteen ym

      Ennen kuin tapasin sinut. Oudointahan tässä on että ollaan tiedetty toisemme kuitenkin vuosia ja enemmän vuosia, mutta v
      Ikävä
      15
      2153
    5. Ikävä sua j-mies!

      Enkä oikeesti ymmärrä miksi. Eihän me tunneta ees kovin hyvin. Mut haluaisin sun kanssa jotain säätöä sit kai vaan 🫦
      Ikävä
      14
      2052
    6. Jäänmurtajan kauppa oli kuin olikin SANNA MARININ ansiota

      "Lähteiden mukaan Trump käytännössä päätti asiasta 2. lokakuuta 2019, jolloin Washingtonissa juhlistettiin Yhdysvaltain
      Maailman menoa
      202
      2048
    7. Tykkäys ei tarkoita

      yhtään mitään!
      Ikävä
      36
      1985
    8. Tässä on sielunkumppanisi postilaatikko

      Laita postia sielunkumppanillesi 💌❤️
      Ikävä
      120
      1850
    9. Mulle riittäisi halaukset

      Ja juttelut mut sulle ei taida riittää
      Ikävä
      29
      1801
    10. Tarvitseeko

      kaivattusi suojelua?
      Tunteet
      35
      1794
    Aihe