Mietin vain, ollaanko tuo ikivanha talo purkamassa lähiaikoina? Siinä ollut aikoinaan paljon vuokralla erilaista väkeä, nyt talo vaikuttaa tyhjältä.
Onko jollain tietoa?
Kaarlelankatu 38
Anonyymi-ap
3
222
Vastaukset
- Anonyymi
Kuka omistaa ja mitkä ovat aikomukset rakennuksen suhteen? Voipi olla vaikeampi kysymys.
- Anonyymi
Tässä tilanteessa voisi melkein laittaa leiri pystyyn ja odottaa, että aika tai luonnonvoimat hoitavat tehtävän. Kun purkuluvan saaminen on yhtä hankalaa kuin kamelin ujuttaminen neulansilmän läpi, niin ehkä rakennuksen romahtaminen tai itsestään syttyminen säästää vaivalta. Siinä vaiheessa kun sirpaleet lentelevät, ei enää tarvita kuin lakki kouraan ja vakuutusyhtiön numero nopeaan soittoon.
- Anonyymi
Onko kohteelle haettu purkulupaa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut
Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/1901201Miettimisen aihetta.
Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.1221068- 70800
- 48794
Just nyt mä
En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman53740- 60649
- 33642
Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle
Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva48642- 52607
- 50595