Lahden talous- ja velkaneuvonta

Anonyymi-ap

Kiertäkää kaukaa koko paikka! Täysin läpi mätä ja korruptoitunut! Naureskelevat velallisille ja puhuvat selän takana asioistasi muille, joilla ei ole niihin oikeutta! Jos saat velkajärjestelyn, sen loputtua ovesi taakse tulee väkivaltainen juristi uhkailemaan ja vaatimaan velkoja, jotka on velkajärjestelyllä kuitattu!

Pitävät kaikkia velallisia samanlaisina onnettomina ja tyhminä ihmisinä! Eivät halua auttaa, koska heidän mielestään se on turhaa. Eivät uskalla tehdä lakialoitetta velkajärjestelystä, koska pelkäävät poliittisia päättäjiä. Purkavat turhautumisensa asiakkaisiin! Suojelevat myös omiaan, vaikka nämä olisivat syyllistyneet vakaviin rikoksiin!

KIERTÄKÄÄ KAUKAA!!!

3

453

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Only in Lahti 😂😂😂💩💩💩

    • Anonyymi

      Valitettavan yleistä, ja ne katsoo siellä läpi sormien tätä toimintaa...

    • Anonyymi

      Ei mitään uutta, et ole ainoa uhri.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita

      Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko
      Maailman menoa
      271
      3376
    2. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      103
      1683
    3. 68
      1239
    4. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      199
      1077
    5. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      57
      1033
    6. Odotettu tulos Taivalvaaran hiihtokeskuksen osalta

      "MCS Finland Oy on ilmoittanut Taivalkosken kunnalle 30.4.2026, että se irtisanoo Taivalkosken kunnan ja MCS Finland Oy:
      Taivalkoski
      50
      986
    7. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      63
      961
    8. Israel euroviisujen 2.

      Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
      Luterilaisuus
      199
      871
    9. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      42
      817
    10. Mitä tekisit jos

      Aamulla vierestäni heräisit
      Ikävä
      47
      782
    Aihe