joka räjäyttää tajunnan.
Uusi Samsung Galaxy S25 ultra. Huh huh mikä kamera.
Voit kuvata muurahaisen pään veitsen terävänä niin, että karvat näkyvät. Noin niin kuin esimerkkinä.
Jälkikäsittely mahdollisuuksia on loputtomasti.
Nyt tulee markkinoille varsinainen pommi
22
925
Vastaukset
- Anonyymi
Ei kannata hankkia koska kohta tulee uusi ja parempi.
- Anonyymi
Edelleen se joku yksinkertainen poika poloinen näkyy kirjoittavan niistä kännykkä lelukameroista. Raukalla ei vieläkään ole oikeaa kameraa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Edelleen se joku yksinkertainen poika poloinen näkyy kirjoittavan niistä kännykkä lelukameroista. Raukalla ei vieläkään ole oikeaa kameraa.
Heip! Voit korjata mielipiteesi todeksi sillä kännykällä Apple iphone 16pro max tulee todella hyvää videoa ja kuva materiaalia.
” Edelleen se joku yksinkertainen poika poloinen näkyy kirjoittavan niistä kännykkä lelukameroista. Raukalla ei vieläkään ole oikeaa kameraa.”
Joku halpis android on surkea kuvainen.
- Anonyymi
Ostin sellaisen. Tulee tosi upeita, teräviä ja sävykläitä kuvia.
- Anonyymi
En epäile hetkeäkään. Hieno laite!
- Anonyymi
Pommi tosiaan samsung noitahan on räjähdellyt noita samsungeja. Apple on kamera. Iphone ja tulee hyvää videoa ja kuvaa.
- Anonyymi
Aikoinaan otin monia kuvia 35mm kertakäyttö kameralla!
Mutta otin niitä kuvia NY Florida New Orleans Las Vegas
L.A. San Diego San Francisco Hawaii Texas!
Olin hyvällä 4kk Ameriikan kiertomatkalla!
Photos came out nice but the locations were much better!
After that great trip I've done many nice trips and sometimes I haven't had any cameras with me,
but the locations have always been there and I do like photography but I love Traveling!
And I'll always love America, my home sweet home! - Anonyymi
Surkea luuri hyh.
- Anonyymi
Ja hintalappu on suolainen?
- Anonyymi
Silloin Ameriikkan matkalla ostin kivan
Motorola Flip phone cellular puhelimen!
Ja New York'issa Sony Walkman radion (No tape)
Rakastin olla matkoilla Yhdysvalloissa!
I loved traveling in the United States! - Anonyymi
Miksi kuvailisin muurahaisten päitä?
- Anonyymi
Ei ole google pixellin puhelimissakaan moittimista.
- Anonyymi
No ei toki ole moittimista. Ne pesee nuo jurakautiset kinari "kamerat" 100-0. Mutta ei siinä mitään, jotkut ovat kiinnostuneita historiallisesta tekniikasta.
- Anonyymi
Jos toteutuu, niin tämä mullistaa kameratekniikan:
https://etn.fi/index.php/13-news/17517-eroon-rgb-suotimista-uusi-tekniikka-mullistaa-kamerat-kaikissa-laitteissa
"Eroon RGB-suotimista – uusi tekniikka mullistaa kamerat kaikissa laitteissa
Yritys on onnistunut kolminkertaistamaan kuvakennon valoherkkyyden ja murtamaan nykyisten kameroiden fyysiset rajat uudella värinjakotekniikalla, joka ei enää suodata valoa pois vaan ohjaa sen tehokkaasti eri väreihin. Tämä läpimurto voi muuttaa perustavanlaatuisesti kameroiden toimintaa niin älypuhelimissa, VR-laseissa kuin turvalaitteissakin." - Anonyymi
No niin, kohta pelkkä kännykkä riittää kaikkeen.
- Anonyymi
Jos on valokuvauksesta kyse, niin saadaanko kännykkään parhaiden kameroiden veroiset zoomitoiminnot? Zoom vaatinee mekaniikkaa ja tilaa, jota ohut kännykkä mahdollistaa melko vähän.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jos on valokuvauksesta kyse, niin saadaanko kännykkään parhaiden kameroiden veroiset zoomitoiminnot? Zoom vaatinee mekaniikkaa ja tilaa, jota ohut kännykkä mahdollistaa melko vähän.
Tuo voi olla lähitulevaisuutta - kokonaisuus jää pienemmäksi ja kevyemmäksi kuin ns. järkkäri:
https://mashable.com/article/realme-ultra-phone-camera-lenses-mwc-2025 - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jos on valokuvauksesta kyse, niin saadaanko kännykkään parhaiden kameroiden veroiset zoomitoiminnot? Zoom vaatinee mekaniikkaa ja tilaa, jota ohut kännykkä mahdollistaa melko vähän.
Niin tai se käynnistinnaru? Mihin ihmeeseen se mahtuu. Tai polttoainetankki? Paljon on kysymyksiä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niin tai se käynnistinnaru? Mihin ihmeeseen se mahtuu. Tai polttoainetankki? Paljon on kysymyksiä.
Juttun aloituskuvana on pätevä kamerapuhelin:
https://www.puhelinvertailu.com/uutiset/2022/01/28/paras-kamerapuhelin
Huipputekniikkaa!
- Anonyymi
Olen ihmetellyt tuota kamerainnostusta siitä lähtien kun dikikamerat alkoivat yleistyä.
Mihin tarvitaan helkkarin tarkkaa kameraa normaali elämässä?
Itse otin kuvia vanhalla xcover 4 kännykällä ja lähetin ne kotisivujen tekijälle.
Hän sitten muokkasi ne huonommaksi kotisivuja varten jotta kuvat latautuvat nopeammin.
Kuvat näyttävät pirun hyviltä kotisivuulla vaikka ne ovat vai murto-osan alkuperäisen tasosta.
Siis mitä hyötyä on oikeasti 100 kertaa paremmalla kuvanlaadulla kuin tavanomaisissa kameroissa on? - Anonyymi
Pieni juttu puhelimen käytöstä tähtitaivaan kuvaamisessa:
https://www.avaruus.fi/uutiset/tahtiharrastus-ja-taivaanilmiot/naein-hyvin-kaennykkae-taltioi-taehtitaivaan.html
"Näin hyvin kännykkä taltioi tähtitaivaan
Uusista puhelimista löytyy kiinnostava ominaisuus, tähtikuvaus."- Anonyymi
Jep, hyvää jälkeä niillä saa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suureksi onneksesi on myönnettävä
Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️651413Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu
Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia105835- 53673
Missä kaikessa olet erilainen
Kuin kaivattusi? Voin itse aloittaa: en ole vegaani kuten hän. Enkä harrasta tietokonepelejä lainkaan.39667YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä45663- 53647
Linnasuolla poliisi operaatio
Kamalaa menoa taas meidän ihanassa kaupungissa. https://www.uutisvuoksi.fi/paikalliset/864606025635Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta
Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli66633Hyvin. Ikävää nainen,
Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan69611Kävin nainen verotoimistossa katsomassa sinun tulot ja verot
Näyttää siltä että hyvin pärjättäisiin yhdessä vaikka en kuluttaisi itseäni työnteolla?54609