Ei vaan aukea :(

Kannettavani on ollut jumissa jo kotvan aikaa, ei vaan aukea Win98SE millään ilveellä. Vikasietotilaan juuri ja juuri pääsee, mutta siihen se tarkastelu näillä eväillä sitten loppuukin. Olisiko kellään niin hyviä ohjeita, joilla taas sen saisin toimimaan ilman alustamista? Tämä siksi,koska siellä on niin paljon asetuksia ja "ohjelmia" joita en oikein helpolla antaisi mennä hukkaan.

Auttakaa nyt addiktiin joutunutta.

4

484

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • käyttis

      Buuttaavalla levyllä saat koneen siihen pisteeseen, että pääset asentaa käyttiksen uudelleen päälle asennuksella. Ei häviä muut tiedostot koneelta jos asennat vanhan päälle ilman alustusta. Näin jouduin tekemään minäkin viime vuonna vanhan läppärini kanssa.

      • Niin on tehtykin. Vikasietotilan kautta se on yrittänyt asentaa parikin kertaa sen W98:n, mutta siinä vaiheessa kun Win pitäisi aueta, se pysähtyy siihen ns. vihreään sivuun osoittimen ja tiimalasin kanssa. Eli se asennus on jo kokeiltu eikö tuottanut toivottua tulosta.

        Onko kellään muita vielä tepsivämpiä vihjeitä? Nyt vaan alkaa tuntua jo siltä, että sitä vaivaa vähän suurempi ongelma kuin tämän maan guruiltakaan riittäisi kykyä sen ratkaisemiseksi. Jään kuitenkin vielä elämään paremmassa toivossa.


      • Muuan mustalaismies
        PontiusPilatus kirjoitti:

        Niin on tehtykin. Vikasietotilan kautta se on yrittänyt asentaa parikin kertaa sen W98:n, mutta siinä vaiheessa kun Win pitäisi aueta, se pysähtyy siihen ns. vihreään sivuun osoittimen ja tiimalasin kanssa. Eli se asennus on jo kokeiltu eikö tuottanut toivottua tulosta.

        Onko kellään muita vielä tepsivämpiä vihjeitä? Nyt vaan alkaa tuntua jo siltä, että sitä vaivaa vähän suurempi ongelma kuin tämän maan guruiltakaan riittäisi kykyä sen ratkaisemiseksi. Jään kuitenkin vielä elämään paremmassa toivossa.

        Onko siun pakko käyttää Windowssia ja menettää hermosi ja rahasi sen kanssa? Mie käytän Macia, OS X, ja rahaa jää hevosiinkin. Se on vakaudeltaan ja turvallisuudeltaan täysin toista kuin Win-toosa. Voi olla että tuo siun linja ei tule halvaksi eikä eläkkeet riitä, jos meinaat käyttääkin sitä konetta joskus.


    • Veka

      jotain apua. Se olisi pitkä tarina, joten käy kirjastossa/kirjakaupassa katsomassa Microsoftin kirjaa Windows tehokas hallinta. Kirjoittanut Stephen W. Sagman. Kustantaja Edita Oyj/IT Press vuosi 2001.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      176
      1530
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      96
      736
    3. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      58
      725
    4. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      203
      588
    5. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      48
      536
    6. Mies,oletko koskaan...

      Käyttänyt maksullista naista?
      Ikävä
      126
      536
    7. Kirjoita kolme sanaa

      mistä kaivattusi voisi sinut tunnistaa.
      Suhteet
      37
      526
    8. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      50
      518
    9. Viesti jonka haluaisit lähettää...

      hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä
      Ikävä
      15
      500
    10. toivottavasti kohta jo kohdataan

      😍😍😍😍😍 sinua olen odottanut varmasti koko elämäni
      Ikävä
      25
      483
    Aihe