Kannettavani on ollut jumissa jo kotvan aikaa, ei vaan aukea Win98SE millään ilveellä. Vikasietotilaan juuri ja juuri pääsee, mutta siihen se tarkastelu näillä eväillä sitten loppuukin. Olisiko kellään niin hyviä ohjeita, joilla taas sen saisin toimimaan ilman alustamista? Tämä siksi,koska siellä on niin paljon asetuksia ja "ohjelmia" joita en oikein helpolla antaisi mennä hukkaan.
Auttakaa nyt addiktiin joutunutta.
Ei vaan aukea :(
4
484
Vastaukset
- käyttis
Buuttaavalla levyllä saat koneen siihen pisteeseen, että pääset asentaa käyttiksen uudelleen päälle asennuksella. Ei häviä muut tiedostot koneelta jos asennat vanhan päälle ilman alustusta. Näin jouduin tekemään minäkin viime vuonna vanhan läppärini kanssa.
Niin on tehtykin. Vikasietotilan kautta se on yrittänyt asentaa parikin kertaa sen W98:n, mutta siinä vaiheessa kun Win pitäisi aueta, se pysähtyy siihen ns. vihreään sivuun osoittimen ja tiimalasin kanssa. Eli se asennus on jo kokeiltu eikö tuottanut toivottua tulosta.
Onko kellään muita vielä tepsivämpiä vihjeitä? Nyt vaan alkaa tuntua jo siltä, että sitä vaivaa vähän suurempi ongelma kuin tämän maan guruiltakaan riittäisi kykyä sen ratkaisemiseksi. Jään kuitenkin vielä elämään paremmassa toivossa.- Muuan mustalaismies
PontiusPilatus kirjoitti:
Niin on tehtykin. Vikasietotilan kautta se on yrittänyt asentaa parikin kertaa sen W98:n, mutta siinä vaiheessa kun Win pitäisi aueta, se pysähtyy siihen ns. vihreään sivuun osoittimen ja tiimalasin kanssa. Eli se asennus on jo kokeiltu eikö tuottanut toivottua tulosta.
Onko kellään muita vielä tepsivämpiä vihjeitä? Nyt vaan alkaa tuntua jo siltä, että sitä vaivaa vähän suurempi ongelma kuin tämän maan guruiltakaan riittäisi kykyä sen ratkaisemiseksi. Jään kuitenkin vielä elämään paremmassa toivossa.Onko siun pakko käyttää Windowssia ja menettää hermosi ja rahasi sen kanssa? Mie käytän Macia, OS X, ja rahaa jää hevosiinkin. Se on vakaudeltaan ja turvallisuudeltaan täysin toista kuin Win-toosa. Voi olla että tuo siun linja ei tule halvaksi eikä eläkkeet riitä, jos meinaat käyttääkin sitä konetta joskus.
- Veka
jotain apua. Se olisi pitkä tarina, joten käy kirjastossa/kirjakaupassa katsomassa Microsoftin kirjaa Windows tehokas hallinta. Kirjoittanut Stephen W. Sagman. Kustantaja Edita Oyj/IT Press vuosi 2001.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1211250
- 113951
Työttömät risusavottaan
Tuli tässä juhannusnuotiolla sellainen idea mieleen, että miksei työttömiä velvoiteta tekemään hanttihommia, kuten risus274683- 42680
- 15620
- 59597
Väsynyt odottamiseesi, M.
Vaikka et minua haluaisi tai huolisi, asia pitäisi käydä lävitse. Siksi etten sinusta pääse ylitse. Pystyisinkö tyytym38495- 59495
- 36491
Persujen kansanedustaja häpäisi lipun!
"Persujen kansanedustaja Pekka Aittakumpu julkaisi Instagramissa videon, jossa hän heittää Pride-lipun roskiin. Video on190476