Thomas Cookin Teneriffan lennolla Oulusta joskus 16 v. sitten: "hyi hitto kuka pieras". Vieläkin naurattaa käytävän toisella puolella istuneen akan tokaisu. Tuomas Kokin koneissa kun oli nahkapenkit ja siten lemut eivät jääneet penkkiin.
Teneriffan lennolla
20
510
Vastaukset
- Anonyymi
Kyse oli varmaan viemäri pojista jotka haisee aina pahalta. Ihmettelen miksi noita päästetään vielä lennoille.
- Anonyymi
Juu noi vois pusyä kyllä pois meidän terveiden paikoista.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Juu noi vois pusyä kyllä pois meidän terveiden paikoista.
Anteeksi vain. Mikä on mielestäsi tervettä. Haukkua toisia ihmisiä viemäreiksi ja kutsua itseään terveeksi vai antaa fiksujen homoseksuaalien elää kuten haluavat ja pitää huoli vaan omista asioista kuten oikeasti terveet tekevät. Ehdotan jälkimmäistä.
- Anonyymi
Kyseinen tapaus oli tetysti syönyt ravintola Karhun pilaantuneen pihvin! 🤣
- Anonyymi
Karhu on kanarian saarten paras ruoka ravintola joten siellä ei myydä mitään huonoa kuntien pannun makkara peruna kioskilla.
- Anonyymi
Kyllä se tuhnauttaja oli meikäläinen, ihan vaimon ja lasten kanssa matkalla Teneriffalle. Lentsikan korkeampi ilmanpaine saa tunnetusti kaasut liikkeelle kuvailluin seurauksin. Heheheheee... Tv. aloittaja
- Anonyymi
Tietämättömyys taas huipussaan!
Miksi lentokoneessa tulee ilmavaivoja?
Syynä tähän on lentokoneen sisällä tapahtuva ilmanpaineen vaihtelu. Mitä korkeammalla ollaan, sitä pienempi on ilmanpaine. Matkustamon ilmanpaine on usein sama kuin 1 500–1 800 metrin korkeudessa. Kun ilmanpaine laskee, kaasujen, kuten suolistokaasujen, tilavuus kasvaa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tietämättömyys taas huipussaan!
Miksi lentokoneessa tulee ilmavaivoja?
Syynä tähän on lentokoneen sisällä tapahtuva ilmanpaineen vaihtelu. Mitä korkeammalla ollaan, sitä pienempi on ilmanpaine. Matkustamon ilmanpaine on usein sama kuin 1 500–1 800 metrin korkeudessa. Kun ilmanpaine laskee, kaasujen, kuten suolistokaasujen, tilavuus kasvaa.Heh, sorry, no niin tietysti. Ajatukset olivat jossain muualla... Tv. aloittaja.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tietämättömyys taas huipussaan!
Miksi lentokoneessa tulee ilmavaivoja?
Syynä tähän on lentokoneen sisällä tapahtuva ilmanpaineen vaihtelu. Mitä korkeammalla ollaan, sitä pienempi on ilmanpaine. Matkustamon ilmanpaine on usein sama kuin 1 500–1 800 metrin korkeudessa. Kun ilmanpaine laskee, kaasujen, kuten suolistokaasujen, tilavuus kasvaa.Miten tuo voi pitää paikkansa? Konehan lentää noin 10km:n korkeudessa eikä 1,8.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miten tuo voi pitää paikkansa? Konehan lentää noin 10km:n korkeudessa eikä 1,8.
Kauanko luulisit olevasi hengissä, jos kabiinin paine pudotettaisiin sinne kymmentä kilometriä vastaavaan? Jos ei Himalajan huipullakaan selvitä.
Kabiini paineistetaan niiden suihkumoottorien bypass-ilmalla ilmastointilaitteen kautta. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kauanko luulisit olevasi hengissä, jos kabiinin paine pudotettaisiin sinne kymmentä kilometriä vastaavaan? Jos ei Himalajan huipullakaan selvitä.
Kabiini paineistetaan niiden suihkumoottorien bypass-ilmalla ilmastointilaitteen kautta.Niin, lentäjien kabiini, mutta entäs matkustamo?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niin, lentäjien kabiini, mutta entäs matkustamo?
Ketä kiinnostaa. Poika rakkaus kiinnostaa enemmän.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niin, lentäjien kabiini, mutta entäs matkustamo?
Matkustamossa hengitellään suolistokaasuja.
- Anonyymi
Olen minäkin kuullut että oltaisiin lentsikassa pieraistu mutta kuulopuhetta vaan. Itse en ole koskaan lentokoneessa ollut joten ei ole omakohtaisia kokemuksia.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?1885091- 141751
Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?
SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka631626Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois1271497Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s91463Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?
Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit501147Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi
Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.961084Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa
Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249302969- 195941
Dannyn "ex-käly" Jennika Vikman teki erikoisen ratkaisun!
Dannyn "ex-käly" Jennika Vikman paljasti uudet kujeet. Hän on mukana kohutussa Sointu Borg & Tyrkyt -realityssä. Jääkö7820