Olen huomannut että Panadol 500mg väsyttää ja toimii unilääkkeenä hyvin, se rentouttaa ja unet ovat eläväisiä. Mutta voiko yhden lääkkeen ottaa päivittäin, vai kasvako siitä riskit maksa-arvoille ym.
Panadol unilääkkeenä
5
1113
Vastaukset
- Anonyymi
Panadol ei ole tarkoitettu unettomuuden hoitoon. Jos haluat maksavaurion niin se on sun valinta. Älä sitten ihmettele kun sun maksa poksahtaa.
- Anonyymi
no eipä ole tarkoitus päivittäin popsiakaan lääkettä
- Anonyymi
Minäkin sattumalta huomasin panadolin rauhoittavan vaikutuksen vuosia sitten . Otan joskus kerran kaks kuussa iltaisin yhen jos hermot estää unentuloo .
- Anonyymi
En ole tiennyt, enkä kenenkään maininneen tätä Panadolin ominaisuutta. Kiputiloihin otan nukkumaan alkaessa yhden tai kaksi P:a.
Buranaa pidetään vahvempana kipulääkkeenä, mutta suositellaan Apteekissakin Panadolii. - Anonyymi
Älä hyvä ihminen pilaa terveyttäsi syömällä sopimattomasti Panadolia.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p254935Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1504740Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su2094711Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1184551Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil133640Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema192344Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!
Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud32118- 661637
Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill241444- 1851191