Terve kun pukki.

Anonyymi-ap

Kyllä se on tuo arvauskeskus terveydenhoito nykyään mennyt siihen, että ei kannata ovia availla🤭🤭🙄

Jos/ kun ei ole mitään ns, sairauksia eli olet perusterve ja joudut jonkin akuutinasian takia terveyskeskukseen menemään, niin saat avun.🤔🙂

Mutta, jos taustslla on vaikka: keuhkoahtauma, sydänvaivat, viproalkia, Jne..🦧

Älä kuvittelekkaan, että jotain tapahtuisi hoidollisesti, vaan kaikka laitetaan jo olemassa olevien sairauksien piikkiin.
Ts, mene kotia kuolemaan, kun suoraan sanotaan.🤭🫣

Sote on tullut ja lääkärit pästetään virkavapaalle, vaikka Ky, lääkäriä Ei oli kuin yksi koko talossa.
On " halvempaa" lähettää seuraavaan yhteistyö kaupunkiin taksilla.🤣🤣😂😂🤣

2

210

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Noin !Nykyaikana terveydenhoito hoituu.!Yli -65 laitetaan Neuvolalääkärien hoidettavaksi,Nimitys on aivan oikea "Neuvolalääkäri".Tästä alkaa rumpa,nimittäin kuljetus sellainen.Sivukyliltä kaupunkeihin,kuka mihinkin palveluja saamaan.
      Terveyskeskuksien alasajo on alkanut,siirtymä saattaa viedä tovin. 10 milj.säästöt saatavat viedä aikansa,sitä Kuntaliitymä tietää,ettei Kaupunkinvaltuustoon saada edes sitä yhtäkään menetetyn asuinkunnanedustajaa.
      Sitten on vielä nämä kylistä poistetut asukkaiden palvelut? Ei riitä Linja-auto kuljettamaan palvelujen perässä....kylien pakkomuutto edessä,myös nuoremmilla perheillä eikä vain hoitokotilaisilla.Asuntojen arvot romahtaa jotka aikoinaan perustui ,kylien palveluihin.Kuka korvaa tappiot,Kaupunkiko joka kerää kyliltä jopa sadevesimaksuja vuosittain jotka laitetaan Vaasan kaupunkin lastenliikennepuistojen rakentamiseen.Kylilläkin olisi kehitettävää.

    • Anonyymi

      Tuleehan siinä tietty "säästöjä" kun taksilla laitetaan Vaasasta Turkuun : ) : D

      Kolmekertaa viikossa ja/ kuukauden ajan. Taksikuskit kiittää ja kumartaa ei tarvi ajella muutaman kilometrin matkoja ja työpäivä tuli tehtyä, sekä ansiot.
      Ja kansa maksaa!!!

      Kuka kumma, siellä Ideoi! Ei kyllä järki paljon päätä pakota.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. No nytkö tuli lähtö Orpolle?

      Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall
      Maailman menoa
      242
      2081
    2. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      188
      1627
    3. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      46
      1272
    4. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      50
      982
    5. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      41
      806
    6. Auto ajoi päälle?

      Ja pakeni luin iltapäivälehdestä. ! Ken on kuski joka tuollee teki
      Kuusankoski
      14
      790
    7. Miksi Lapset kiusaa yöllä

      Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä
      Kauhava
      30
      771
    8. Sama ransetti taas!

      Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver
      Hyrynsalmi
      21
      750
    9. Viimeinen lankafest

      Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .
      Puolanka
      24
      735
    10. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      46
      637
    Aihe