Uudet vaatteet

Anonyymi-ap

Kävin ostamassa uusia vaatteita, mutta kun ostin ne, ne olivat rumia eivätkä sopineet minulle. Sanoin äidilleni, että voimmeko palata ostamaan niitä huomenna. (Aika oli 19.00) Hän sanoi ei, ja minä sanoin, että anna minun olla yksin. Hän suuttui ja yritti löytää puhelimeni, piilotin sen tyynyni alle. Hän huusi minulle ja nappasi puhelimen käsistäni. Hän huusi minulle. Pyysin häntä, että voin katsoa sitä 15 minuuttia. Tässä minä kirjoitan tätä viestiä klo 19.14 ja itken. Halusin olla kaunis, mutta luulen, etten koskaan tule olemaan kaunis enkä saa uusia ystäviä. (sunnuntai, 26.1.2025)

3

167

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Meikeillä voi tehdä ihmeitä. Nykyään meikataan myös kotona aina sillain ettei mies näe koskaan noita akan naamaa ilman meikkiä. Ei valoja makkariin koskaan lisävarmistus.

    • Anonyymi

      Voivoi

    • Anonyymi

      Ei kukaan nuori ihminen ole ruma. Kannattaa sovittaa vaatteet jo kaupan pukkarissa niin ei pety kotona niihin.
      Ei aina tarvitse uusia ystäviä jos on hyviä vanhoja ja luotettavia ystäviä.
      Eikä kannata selailla netin toröhuuli tyttöjä uusissa kuteissaan pyllistelemässä. Se on niin naurettavaa. Pidä oma tyylisi ja nauti nuoruudestasi. Keksi vaikka joku kiva uusi harrastus missä näet omanikäisiäsi.
      https://hameenlinna.4h.fi/
      https://www.hameenlinna.fi/asiasana/harrastus/
      https://www.hameenlinna.fi/varhaiskasvatus-ja-koulutus/nuorisopalvelut/nuorisotoiminta/nuorisotilat/

      Uusien ystävien saantiin ei välttämättä tarvitse uusia vaatteita.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä ominaisuutta arvostat eniten hänessä?

      Ihastuksessasi, rakkautesi kohteessa
      Ikävä
      168
      2857
    2. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      60
      2160
    3. Miksi mies kääntyy poispäin

      Ja teeskentelee, ettei näe minua, kun törmäämme vahingossa? 🫣
      Ikävä
      202
      2145
    4. Kerro kaivatustasi.

      1. Minkälainen koti 2. Ammatti 3. Ulkonäkö 4. Ikä
      Ikävä
      71
      1786
    5. Kysy jotain kaivatultasi

      Laita tunnisteet molemmista
      Ikävä
      94
      1684
    6. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      9
      1571
    7. Minkälaisesta seksistä

      haaveilet kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      92
      1333
    8. Kai me nainen jollain tasolla tykätään

      Toisistamme kun tämä on kestänyt niin kauan
      Ikävä
      81
      1100
    9. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      206
      1080
    10. Tarkkanäköisyys

      Oon muuten pirun hyvä huomaamaan asioita! Senhän sä varmaan kyllä jo tiesitkin.
      Ikävä
      95
      1059
    Aihe